Rodička si tak u sebe může po dobu pobytu ve zdravotnickém zařízení ubytovat celou rodinu včetně sourozence právě narozeného miminka. Nic takového zatím nebylo možné. Pokoj je navíc vybavený tak, aby se tam všichni cítili téměř jako doma.

Novinka je podle zástupců nemocnice určená především maminkám, které nemají rády pobyt v nemocničním prostředí a nechtějí být odloučené od svých partnerů a starších dětí. „Pokoj je proto vybaven dvoulůžkovou postelí, rozkládací sedací soupravou, kojicím křeslem a v případě potřeby i postýlkou pro starší sourozence. Maminky zde najdou i malý kuchyňský koutek, samostatnou koupelnu a kompletní zázemí potřebné k péči o novorozené miminko,“ popsala mluvčí jindřichohradecké nemocnice Eliška Čermáková.

Návrh nové světelné dekorace na fontáně, která zkrášlí Masarykovo náměstí. Oproti obrázku by měla by být otočená naproti Střelnici.
Advent v Jindřichově Hradci začne už za měsíc. Město si připravilo překvapení

Stěny místností zdobí mimo jiné i fotoobrazy od Natálie Severové. Snaha zdravotnického zařízení byla vybavit pokoj tak, aby se tam maminka s novorozeným miminkem cítila jako v domácím prostředí.

V porodnici jindřichohradecké nemocnice jsou tak už dohromady čtyři nadstandardní pokoje. Za nově zřízený rodinný pokoj pro maminky zaplatí zájemkyně 1000 korun za noc. Případná strava pro doprovod je pak za doplatek. Sestry z novorozeneckého oddělení porodnice zájemcům po předchozí domluvě na telefonním čísle 384 376 113 rády pokoj představí.