VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Porotci hodnotili deset návrhů na nové zpracování příjezdu do lázní

Třeboň – V říjnu loňského roku vyhlásilo město Třeboň urbanisticko-architektonickou soutěž na novou úpravu příjezdových a vstupních částí Lázní Aurora.

14.4.2017
SDÍLEJ:

Výstava soutěžních návrhů na řešení příjezdových a vstupních prostor do lázeňského domu.Foto: Jitka Bednářová

Cílem je, aby se tento prostor stal atraktivním, reprezentativním a měl by posílit význam lázní.

Nyní jsou všechny soutěžní návrhy k vidění v na kolonádě Lázní Aurora. Starostka Třeboně Terezie Jenisová vysvětlila, že město se rozhodlo uspořádat veřejnou anonymní urbanisticko-architektonickou soutěž o návrh podle zákona o zadávání veřejných zakázek proto, aby jako majitel lázeňské společnosti a investor našlo nejvhodnější návrh, který splní určené požadavky. „Soutěž sice nepřinesla jeden návrh, který by přesně vystihl požadavky zadavatele ve zpracování vnitřních i venkovních prostor, ale přesto nabídla kvalitní návrhy a řadu inspirativních myšlenek,“ dodala.

Hlavním zájmem bylo podle slov ekonomického ředitele Slatinných lázní Třeboň Martina Blažka zatraktivnění exteriéru i interiéru lázeňského domu, ale zároveň zlepšení funkčnosti, zajištění plynulého a uživatelsky přívětivého odbavení klientů. „V průběhu času se mění potřeby klientů a na ty je třeba reagovat,“ míní. Celkové investiční náklady na stavbu by neměly překročit 100 milionů korun.

Lázně Aurora zahájily provoz pod názvem Lázeňské sanatorium Aurora již v roce 1975. Tisová mluvčí města Jitka Bednářová zmínila, že v posledních patnácti letech došlo v areálu k rekonstrukci léčebné, wellness i ubytovací části. „Přístupový prostor ovšem zůstal prakticky totožný,“ upozornila s tím, že předmětem urbanisticko-architektonické soutěže byla revitalizace venkovního prostranství, vstupních prostor a recepce, zvýšení kapacity parkování, řešení dopravní průjezdnosti a obslužnosti, vytvoření míst pro setkávání a odpočinek v exteriéru, vhodné umístění vegetace, mobiliáře a vodního prvku. „To vše s respektem k urbanistickým a architektonickým hodnotám a ekonomickým možnostem zadavatele,“ podotkla.

V únoru letošního roku porota složená z představitelů města, lázní i předních architektů posuzovala celkem deset návrhů, které byly do soutěže přihlášeny. Jak informovala Jitka Bednářová, oceněny byly čtyři z nich, kterým bude rozdělena částka 740 tisíc korun. První cena ale udělena nebyla. Druhou cenu porota udělila Michalu Schwarzovi, druhou, sníženou, cenu společnosti JPS Jindřichův Hradec, s.r.o., třetí cena patří Jiřímu Lukešovi a třetí, snížená, cena pak Marku Bartákovi a Marcele Steinbachové. Podle předsedy odborné poroty Vladimíra Sitta hodnotili několik kvalitních návrhů. „Pokud se mám podívat na výsledky soutěže, myslím si, že je tam několik návrhů, které jsou schopny dopracování do takové fáze či podoby, kde vlastně naplnění očekávání zadavatele bude téměř stoprocentní,“ říká a dodává, že neexistuje něco jako perfektní návrh. „Soutěž byla obtížná a i časově náročná. Pokud se těch návrhů sešlo deset, je to úspěšně realizovaná soutěž,“ míní.

Jitka Bednářová doplnila, že autoři oceněných návrhů budou následně osloveni k předložení nabídky k dopracování studie a všech stupňů projektové dokumentace v navazujícím jednacím řízení bez uveřejnění, z něhož vzejde definitivní zpracovatel projektu.

Výstavu všech návrhů si lidé mohou na kolonádě Lázní Aurora prohlédnout až do 8. května. Poté se studie přesunou do vstupního prostoru Divadla J. K. Tyla na Masarykově náměstí, kde budou k vidění do 21. května. O den později se výstava opět vrátí na kolonádu Lázní Aurora a setrvá zde až do konce května.

Autor: Petra Lejtnarová

14.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
1

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

Vážná nehoda na silnici I/20 u Semic.
4

U Semic se stala vážná nehoda. Čelně se střetla dvě auta

OBRAZEM: Města vítala nové občánky

Třeboň - V lázeňském městě se konalo slavnostní vítání nově narozených dětí.

OBRAZEM: Dění v Bystřici pravidelně oživuje divadlo

Nová Bystřice - V Nové Bystřici se pravidelně konají divadelní představení pro děti i dospělé.

OBRAZEM: Fotbalisté Buku sesadili Studenou z čela přeboru

Jindřichohradecko -  Fotbalový přebor mužů má o víkendu na programu zápasy 9. kola.

OBRAZEM: Malí hradečtí školáci se učí bruslit

Jindřichův Hradec – Školáci z jindřichohradeckých základních škol se pět zapojili do projektu Škola bruslení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení