I letos rozvezou skauti světýlko po celé České republice. V Jindřichově Hradci bude k připálení opět den před Štědrým večerem. Již o uplynulém víkendu dorazilo světlo na jindřichohradecké vlakové nádraží, kde si jej přebrali skautky a skauti z celého regionu.

Někde, jako tomu bylo například ve Strmilově, si pak lidé mohli svou lucernu zažehnout hned v sobotu. Jinde uchovávají skauti světlo až na poslední chvíli. Třeba v Jindřichově Hradci, jak informovala za středisko Pětilisté růže Eva Šojdelová, si mohou lidé přijít pro svůj plamínek již tradičně den před Štědrým dnem na náměstí Míru, kde bude k dispozici od 17 hodin. Jeho předávání ale také doprovodí něco více.

„Zazpíváme si koledy, povíme si něco o Betlémském světle a především rozšíříme světlo z Betléma do našich domácností," přiblížila předávání světla v Jindřichově Hradci Eva Šojdelová a připojuje poselství.

„Kéž bychom dokázali sdílet štěstí se svými blízkými, nejen to své, ale i jejich. Kéž bychom dokázali přát ostatním jen to dobré. Kéž se dokážeme povznést nad povrchnosti všedního dne. Kéž umíme přijímat to, co přichází," přeje všem.

KAM SI MŮŽETE PŘIJÍT PRO BETLÉMSKÉ SVĚTLO:

Jindřichův Hradec
Za zpěvu koled na náměstí Míru u vánočního stromu
středa od 17 hodin
Nová Včelnice
Ve středu budou skauti a skautky v Nové Včelnici rozdávat Betlémské světlo u kostela  17.30 – 19 hodin
Vydří u Stráže nad Nežárkou
Přijďte si pro Betlémské světlo do Zvláštní školy Vydří
středa 14 – 20 hodin
Třeboň
Betlémské světlo si můžete přijít zapálit na Štědrý den na Masarykovo náměstí v Třeboni nebo na Kopeček do kaple sv. Jana Nepomuckého (u Grill baru) 10 – 12 hodin
Poté bude světlo hořet v hlavním kostele P. M. Královny a sv. Jiljí
Slavonice
náměstí Míru, středa 19 hodin