Jedná se hlavně o parfémy, mobilní tarify, zdravotní pojištění, výrobky z ekologických farem nebo předměty na charitu. I když řadu lidí svými nabídkami obtěžují, svým jednání zákon ani vyhlášku města neporušují.

„Prodej není nijak omezen, musí se však jednat o obchodování z ruky. Pokud by prodejci měli například nějaký stánek nebo stoleček, zabírali by tím nedovoleně veřejné prostranství,“ informoval vrchní strážník jindřichohradecké městské policie Luboš Müller. V budoucnu má však dojít k určitému omezení těchto prodejců. Ke koordinaci pouličního prodeje chystá město nový tržní řád.

„Návrh tržního řádu už je hotový. Bude ještě možnost ho připomínkovat vedením města aměstskou policí. Konečná verze by měla být do konce srpna,“ sdělila tisková mluvčí města J. Hradec Karolína Průšová. Jeho součástí bude také řád pro farmářské trhy. Ty budou v Jindřichově Hradci opět v pátek 26. srpna.

A co říkají lidé na pouliční prodej? „Občas si koupím nějakou věc od dobrovolníků a přispěji na charitu. Na parfémy ani tarify se ale přemluvit nenechám,“ říká například Jana Vyhnalová z Jindřichova Hradce.