„Jedná se o mobilní aplikaci určenou pro chytré telefony, kterou si můžete stáhnout pomocí QR kódu," uvedla tisková mluvčí jindřichohradecké radniceKarolína Průšová. Kódy přitom najdete na webových stránkách jindřichohradeckého informačního centra nebo přímo v jeho sídle v Panské ulici.

Zoufat však nemusejí ani ti, kteří nevlastní chytrý telefon. Pro ty je připravena tištěná verze průvodce. „Brožuru si mohou zájemci zdarma vyzvednout u nás v Městském informačním centru, vždy bude k dispozici jedna na skupinu či rodinu," informovalaBarbora Píšováz infocentra.

Aplikace byla spuštěna 1. července a podle Karolíny Průšové se již podrobila i úspěšné zkoušce, kterou provedly právě pracovnice íčka. „Dokonce jsme se cestou předháněly s chlapcem, který se již vydal tuto trasu ozkoušet sám," doplnila Barbora Píšová.

Celý okruh popsaný v průvodci má 46 zastavení, na nichž se seznámíte s ne zcela známou historii jindřichohradeckých městských domů. Na pěti dalších místech na trase pak turisté najdou klíčová slova, po jejichž správném dešifrování odhalí tajenku. „K průvodci dostanou také šrafovací papíry, pomocí nichž budou luštit výslednou tajenku," popsala pracovnice informačního střediska.

Komu se podaří vše vyluštit, může se těšit na drobnou odměnu v podobě pastelek, lízátek a dalších suvenýrů s motivem Jindřichova Hradce.

Zároveň se ale také můžete po úspěšném šifrování zúčastnit slosování o hodnotné ceny, a to až do 30. září. „Soutěžící mohou vyhrát tablet," dodala tisková mluvčí.

Petra Jouzová