Studená - Jubilejní 20. ročník Silvestrovského výstupu na Javořici startuje v neděli v 10 hodin ve Studené. Ti, kteří se na pochod chtějí vydat právě odtud, se sejdou v 10 hodin na náměstí sv. Jana Nepomuckého u domu čp. 25 a vydají se na vrchol Javořice. Tato hlavní trasa vede po žluté turistické značce a dále od rozcestí Za vrškem po zelené. Turisté tady celkem nachodí přibližně 15 kilometrů. Vyrazit je ale možné i z jiných míst. Na vrcholu Javořice je setkání naplánováno ve 12.30 hodin.

Zájemci mohou využít také trasu z Řásné po červené turistické značce a dále od rozcestí Javořický potok po zelené, která je přibližně stejně dlouhá jako trasa ze Studené. Jít se dá také z Mrákotína, kde je cesta zhruba o pět kilometrů kratší.
Malé občerstvení na vrcholu je zajištěno.

Lomnice nad Lužnicí - Na pochod se můžete vypravit také v Lomnici nad Lužnicí, kde je sraz před městským úřadem. Silvestrovská procházka na Šaloun tady začne ve 13 hodin a teplé a studené nápoje si lze zakoupit na místě.

Nová Bystřice - Milovníci pohybu si přijdou na Silvestra na své také v Nové Bystřici. Sraz účastníků Silvestrovského výšlapu je před kulturním domem Koruna v 9 hodin. Trasa výšlapu bude operativně upravená podle počasí. Jak říká za organizátory Eva Fittlová z bystřického infocentra, letos se půjde směrem na Albeř. Drobné občerstvení a zahřátí v restauraci bude na trase k dispozici.

Slavonice - Na Silvestrovský výšlap k rybníku Horní Šatlava se v neděli vypraví také příznivci zdravého pohybu ze Slavonic. Sraz zájemců je v 9.30 hodin na náměstí Míru. Slavnostní přípitek se tentokrát odehraje ve 12 hodin u rybníka Horní Šatlava. Organizátoři upozorňují, že s sebou je vhodné kromě šampaňského přibalit také dobrou náladu. Malé občerstvení bude připraveno. K rybníku Horní Šatlava je možné přijít také ze Starého Města pod Landštejnem a ze Stálkova. Při pochodu je zakázáno používat jakoukoli pyrotechniku.

Červený Hrádek - Ani u Dačic nebude chybět v poslední den roku turistický výšlap. Zájemci se tady tradičně vypraví z Červeného Hrádku na Bábu. Start pochodu je v 10 hodin u obecního úřadu.

Zahrádky - Ze Zahrádek či dalších obcí v okolí je možné se vypravit v neděli na tradiční Silvestrovský výstup na Mackův kopec. Sraz účastníků již 14. ročníku této akce je ve 14.30 hodin u vysílače.

Kostelní Radouň - sraz v 11 hod u Návesního rybníka- silvestrovský výšlap na Čertův kámen.