Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Představitelé politických stran hodnotí volby

Jindřichohradecko – Výsledky voleb některé představitele politických stran z Jindřichohradecka překvapily. Očekávali vyrovnanější poměry hlasů mezi levicí a pravicí.

1.6.2010
SDÍLEJ:

Volby v Nové Bystřici. Příprava a zapečetění volební urny. Foto: Deník/Renata Pávková

Někteří odpovídali Deníku na to, co říkají výsledkům voleb v okrese a jestli je takové očekávali?

Jan Váňa, Třeboň, ODS, místopředseda oblastního sdružení: „Volby dopadly z mého pohledu lépe, než jsem očekával. Myslím si, že tak vznikly šance vytvořit poměrně silnou vládu, která bude schopná to, na čem se dohodne, dotáhnout do konce. Jsem rád, že Třeboň dosáhla takových výsledků, že je ODS asi o 1,5 procenta lepší než silný konkurent ČSSD. Podle průzkumu, který prováděla před volbami odborná agentura, to vypadalo jinak. Ale lidé měli zřejmě obavy z toho, že dojde ještě k většímu zadlužování státu, tak si to pak rozmysleli.

Zdeněk Mráz, Třeboň, ČSSD, předseda místní organizace Třeboň a člen okresního výkonného výboru: „Už informace, které přicházely pozvolna, naznačovaly vyrovnanost. Konkrétně v Třeboni byl stav velmi vyrovnaný. V některých obvodech měla převahu ODS, v některých zase ČSSD, takže jsme na druhém místě. V rámci kraje o vítězství ODS rozhodovaly desetiny. Zahraničních hlasů, které byly losem přisouzeny Jihočeskému kraji, získala nejvíc TOP 09. Překvapilo mě, že ČSSD dostala minimální počet zahraničních hlasů. V rámci okresu jsme zvítězili, i když průzkumy nás ujišťovaly, že rozdíl mezi ČSSD a ODS bude v náš prospěch víceprocentní. Myslím si, že založení nové strany bývalým členem Milošem Zemanem nám vzalo několik procent hlasů. Souhlasím s návrhem, jak sám leader Miloš Zeman řekl, že jezevec z Vysočiny z nory vylezl, respektuje výsledek voleb a do nory zase zalezl. Navíc se vůči velkým stranám projevilo to, že jsou lidé unavení z neustálého hádání politiků při diskuzních pořadech ve sdělovacích prostředcích. Hlasy se rozmělnily mezi nově založené strany.“

#nahled|https://g.denik.cz/26/a3/jh_volby_poslancijih_0601_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/26/a3/jh_volby_poslancijih_0601.jpg|Poslanci z Jihočeského kraje.#Jiří Lexa, Třeboň, Věci veřejné: „Abych byl upřímný, přesně takový výsledek jsem nečekal. Čekal jsem, že poměr mezi levicí a pravicí bude víc vyrovnaný. Z našeho pohledu jsem spokojený s výsledky. Jsou to reakce na dění ve městě. Věřím, že vývoj povede k tomu, že dojde ke spolupráci i na komunální úrovni. Za Věci veřejné jsem spokojený. Jen o 46 hlasů nám utekl druhý mandát do sněmovny. Udělali jsme ale první krok, kdy se podařilo zřetelně vstoupit do sněmovny jedním mandátem a čekáme, jak se vyvinou jednání. Jsem optimista, očekávám, že dojde k dohodě a naplnění toho, co jsme slibovali ve volební kampani.

Jan Bartošek, Dačice, KDU–ČSL, předseda okresního výboru: „Výsledky voleb v našem okrese odpovídají situaci v republice. Oslabení tradičních politických stran a nástup stran nových. Jistě to přinese mnoho zajímavého a patrně i nepředvídaného. Doufám, že uvažovaná koalice tří stran přinese pohodlnou parlamentní většinu bez potřeby přeběhlíků. Vzhledem k této většině bude plná politická odpovědnost na těch, kteří budou vládnout. Věřím, že tak budou činit ku prospěchu a spokojenosti občanů této země.
Co k výsledku voleb mohu říci jako člen KDU-ČSL? Je to podobné jako ve sportu, kde máte svůj oblíbený tým, kterému fandíte, ale vítězství se nedostaví. I politika je o soutěži. Mrzí mne, že nejsme ve sněmovně. Na druhou stranu na vzniklou situaci nahlížím jako na velký potenciál. Měli bychom přehodnotit dosavadní způsob uvažovaní o prosazování našich politických cílů. Zjistit, co je pro občany obtížně uchopitelné a naopak co pro ně může být zajímavé. Bude to čas hledání a věřme i nalezení nového, schopného vedení strany. To nám v dalších politických klání může pomoci uspět.“

#nahled|https://g.denik.cz/26/a3/jh_info_volby_kraj_0601_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/26/a3/jh_info_volby_kraj_0601.jpg|Výsledky voleb v Jihočeském kraji.#

Bohumil Rod, Jarošov nad Nežárkou, kandidoval za Občané.cz:
Necítím žádné zklamání, ale naopak mě mile překvapila podpora voličů. S výsledky voleb jsem spokojený. Myslím si, že mohly dopadnout podstatně hůř.
Jsem rád, že předsedové stran ODS a ČSSD převzali zodpovědnost a odstoupili. Naději vidím v tom, že lidé zakroužkovali kandidáty na zadních pozicích na volebních lístcích a do politiky se díky tomu dostanou nové tváře.
Všem kolegům blahopřeji a děkuji voličům. Předvedli všichni část osobní odvahy, když dali svůj hlas tak malé a nové straně. Vážím si i toho, že mě představitelé strany Občané.cz oslovili.

Připravujeme názory dalších politiků.
#nahled|https://g.denik.cz/26/66/jh_info_volby_republika_0531_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/26/66/jh_info_volby_republika_0531.jpg|Výsledky parlamentních voleb #
1.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Zmizela smrková kulatina za padesát tisíc

Jiří Vávra a jeho dýně, která vážila 66,4 kilogramu.

V Netolicích vyrostla obří dýně

Co ve středu s volným časem?

Jindřichohradecko/ANKETA/ - Kina, přednášky nebo výtvarné dílny. Taková je středeční nabídka Jindřichohradecka pro volný čas.

Představujeme prvňáčky z 2. základní školy v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec - Každý týden vám představíme prvňáčky ze základních škol na Jindřichohradecku. Dnes jsou to děti z 2. základní školy v Jindřichově Hradci.

Na Hradecku ve středu zavřou tři čtvrtiny praktických lékařů

Jindřichův Hradec /ANKETA/ - Ve středu bude stávkovat většina praktických lékařů. I na Jindřichohradecku.

Hasiči viseli na lanech, cvičili evakuaci

Husinecká přehrada - Řidiče projíždějící včera dopoledne po hrázi Husinecké přehrady zarazil pohyb hasičů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení