Sobota
Jindřichohradecko – Obce měly do konce dubna obdržet finanční prostředky pocházející ze sdílených daní z hazardních her. Chtěly je použít na rozvoj sportovních činností. Zatím nedostaly skoro nic.
Deník:  Kdo si počká, ten se dočká. Možná.
 
 Pondělí
Jindřichův Hradec –  Letošní patnáctý ročník Běž na věž se mohl pochlubit nejenom vyšším počtem běžců než loni, ale poprvé i jedním zahraničním účastníkem z Polska.
Deník: No, kdyby se pro příští ročník podařilo zajistit účast třeba Usaina Bolta, mohlo by to být zase o něco zajímavější.

 Úterý
Jindřichohradecko – Páťáky a deváťáky čeká plošné testování znalostí z matematiky, českého a anglického jazyka. Podle záměrů ministerstva školství by je měli absolvovat téměř všichni.
Deník: Jestli by se toho ověřování znalostí neměli pro jistotu zúčastnit i pánové a dámy z vládních kruhů, když se o to testování tolik zasazují. Jak by asi dopadli?
 
 Středa
Jindřichův Hradec – Druholigoví hokejisté hradeckého Vajgaru, kteří na rozdíl od loňska už začali s letní přípravou na suchu, dostanou do nové sezóny zbrusu nové šatny a sociální zařízení.
Deník: Třeba nové zázemí přinese i novou chuť a nasazení do bojů o postup do první ligy.

 
 Čtvrtek
Jindřichův Hradec –  Hlídky malých zdravotníků soutěžily v první pomoci. Děti ze základních škol musely prokázat smysl pro improvizaci v krizové situaci a poskytnout pomoc těžce zraněné osobě.
Deník:  Ruku na srdce, ale kolik z nás dospělých by si ve skutečnosti dokázalo poradit s krvácejícím člověkem, který je v šoku, nekomunikuje a z nohy mu kouká kost? 

 Pátek
Jindřichův Hradec – Obchodně medicínské centrum Svatý Florián otevřelo své brány v prostorách bývalé hasičské stanice v Růžové ulici.   Návštěvníky zaujala zejména unikátní fontána, která je jediná svého druhu ve střední Evropě.
Deník:  Třeba se v příštích letech o Hradci nebude mluvit jako o městě, kde mohou turisté obdivovat unikátní Krýzovy jesličky, ale o tom, kde mají tu jedinečnou vodní fontánu mezi kancelářemi, občerstvením a obchody.

Petra Jouzová