Pondělí

Jindřichohradecko – Náklady na energie a vodu tvoří nezanedbatelnou část většiny rodinných rozpočtů. Obce nabízejí občanům pomoc v podobě zapojení do systému elektronických aukcí energií.
Deník: Společný postup by mohl rozbít monopol dodavatelů elektřiny a jejich nehorázné a bezdůvodně rostoucí ceny.

Úterý


Jindřichův Hradec – Nová okružní křižovatka u Kuniferu slouží motoristům teprve od léta. Řidiči si již nyní stěžují na vyjeté koleje. Momentálně se bude situace vyhodnocovat a hledat řešení.
Deník: Přece odborníci na silnice dokáží předpokládat, že kroužící kamiony na malém poloměru daleko více odstředivou silou zatlačí do asfaltu  a nebo je to pro ně překvapení?

Středa


Jindřichův Hradec –  Zamýšlenou parkovací plochu pro dvě stovky automobilů za jindřichohradeckou Oděvou provází smůla. Poté, co se vedení města nakonec podařilo dohodnout s památkáři, parkoviště dostalo další přímý zásah, a to ze strany  zastupitelů. Ti po bouřlivé diskusi nakonec nepřijali žádné rozhodnutí o předběžném financování parkoviště.
Deník: Natěšeným řidičům zase zůstaly oči pro pláč. Parkovací plochy ve městě nejsou nafukovací, ale něco slibovat a nemít to zajištěné, také není ideální stav.

Čtvrtek


Střížovice – Nový asfaltový povrch části střížovické návsi  utrpěl v létě značné úhony. Mohou za to těžká nákladní auta dopravců, kteří vozí materiál pro místní továrnu Tecnocap. Střížovickým zastupitelům proto došla trpělivost a rozhodli se situaci řešit formou omezení těžké dopravy.
Deník: Všichni vědí, že těžké kamiony našim silnicím nesvědčí, ale co zmůžeme. Dokud nebude důsledná kontrola řidičů kamionů, kteří hledají co nejkratší  trasy, aby se vyhnuli mýtnému a také nad nimi nebude viset neustále hrozba vážení, tak silnice neochráníme.

Pátek


Jindřichův Hradec – Revitalizace Husových sadů se v Jindřichově Hradce stala explozivním tématem. Ochránci životního prostředí bijí na poplach před plošným vykácením parku. Vznikla i petice, jejíž signatáři chtějí porážení stromů zabránit. Na tyto aktivity reagoval starosta města Stanislav Mrvka otázkou, proč iniciátoři petice nejednali dříve ještě před schválením koncepce revitalizace.
Deník: To je pořád dokola, o revitalizaci parku a o tom, že se budou kácet stromy, se mluví již několik let. Krásných vzrostlých listnáčů je líto každému z nás, ale jen do chvíle, než  se ze stromu, který má již zenit životnosti za sebou, ulomí silná větev a zasáhne třeba dítě hrající si v parku. Někdy prostě je nutné udělat radikální řez, než pak řešit různé obviňování, kdo za to může.