Sobota
Dačice  – Dačický místostarosta Jan Bartošek (KDU-ČSL) se stal místopředsedou Poslanecké sněmovny. Při nejbližším zasedání zastupitelstva přejde na místo neuvolněného místostarosty. „A zároveň se vzdám veškerého nároku na odměnu," naznačil další kroky, neboť mu vznikly daleko větší závazky, než jako řadovému poslanci.
Deník: Do dalších komunálních voleb zbývá už jen pár měsíců a jen málokdo na tu chvíli by byl ochotný opustit  zaměstnání a dát se na dráhu místostarostování na plný úvazek.  I když někdo by to možná vzal rád jako melouch.

Pondělí
Jindřichův Hradec  – Zda se obchodní akademie přestěhuje do objektu střední odborné školy a učiliště není stále jasné. Zatímco krajský radní  pro školství Tomeš Vytiska o hrozbě stěhování mluví jako o reálné,  ředitel akademie Josef  Janda tvrdí, že o tom není zdaleka rozhodnuto.
Deník: V každém případě tyto tahanice nesvědčí škole. Nejistota může odradit zbytečně řadu deváťáků, kteří se rozhodují o budoucím povolání a školu v boji o studenty znevýhodnit.

Úterý
Jindřichův Hradec  – V poslední době žijí ve městě u rybníka Vajgar tři až čtyři ženy bez domova. Není pro ně však žádné azylové zařízení a tak před několika dny, když strážníci našli ve Václavské ulici ležící notně opilou bezdomovkyni, museli ji eskortovat  na záchytku.
Deník: Asi nikdo se nechce v situaci bezdomovce ocitnout, ale na druhou stranu, vždycky existuje nějaká jiná možnost.

Středa
Jindřichohradecko –  Mírná a teplá zima většině pěstitelů vyhovuje. Největší obavy jsou z případných silných mrazů, které by mohly uškodit porostům řepky a nebo potom ovocným stromům.
Deník: Jsme asi nespokojeni s každým počasím, ale co kdyby jednou nebylo žádné? O čem bychom potom brblali.

Čtvrtek
Jindřichův Hradec –  Dozvuky metanolové aféry se projevují zejména ve zpřísněných zákonných úpravách. Patří mezi ně i kamery, které budou hlídat likérky. Požadavky celníků na technické parametry systému se ale likérkám zdají až nesmyslně náročné.
Deník:  Velký Bratr bude bedlivě sledovat tam, kde nemají co tajit, ale co pokoutní výrobci lihu, kde to všechno začalo?

Pátek
Jindřichohradecko –  Komplikace vnáší  do tradičních slavností vítání nově narozených dětí či blahopřání dříve narozeným u příležitosti jejich kulatin Úřad pro ochranu osobních údajů. Speciální zákon o matrikách totiž neumožňuje získat informace za tímto účelem.
Deník: Přitom právě tyto akce jsou mezi lidmi oblíbené, ale ne každý bude ochotný běžet na obec a připomenout se, že má mimino nebo narozeniny.