Sobota
Jindřichův Hradec – Jen málokterý z bodů koncepce dopravní obslužnosti, kterou si v loňském roce nechalo zpracovat město Jindřichův Hradec, vzbudil tak rozporuplné reakce, jako plánované zjednosměrnění Vídeňské ulice.
Deník: Já chápu, že oběma cyklistům, kteří tudy pravidelně každý den dojíždějí do práce, nemusí současný provoz vyhovovat. Nicméně si myslím, že v našich klimatických podmínkách, kdy se dá na kole jezdit zhruba čtyři měsíce v roce, z čehož dva připadají na letní prázdniny, dá většina lidí přednost raději vyhřáté kabině auta či autobusu. Udělat tedy z jedné z nejfrekventovanějších městských tepen jednosměrku, jen proto aby tudy mohla jezdit kola, se v tu chvíli jeví jako…Jak se to říká slušně?


Pondělí
Třeboň –  Z třeboňských lázní se ztratil senior, který se dopoledne vydal na procházku. Prostřednictvím nového varovného signálu se v krátké chvíli obyvatelé města dozvěděli, že po něm policisté pátrají a lidé mohou pomoci. To byl případ využití nového varovného a výstražného systému. Vznikl nejenom kvůli povodním, ale i dalším možným krizovým událostem.
Deník: Inu, musím uznat, že ty moderní technologie mohou být i užitečné a pokrok se nedá zastavit. I když, takový obecní policajt s bubnem měl také něco do sebe.

Úterý
Slavonicko –  Domácnosti v místních částech  obce Písečné na Slavonicku, a to ve Václavově, Slavětíně a Chvaletíně, zůstaly v noci ze soboty na neděli bez dodávky elektrické energie. Příčinou byla neopatrnost cizince, který v sobotu přerazil secím strojem betonový sloup rozvodu elektřiny.
Deník: Fanouši, prý jsi tomu Pražákovi nabořil bránu… Že oni na rakouské televizi vysílali Vesničku mou střediskovou?

Středa
Jindřichův Hradec – Za vyhrožování skončil muž z Jindřichova Hradce ve vazbě, použil k tomu i svého staforda, který neměl náhubek ani vodítko.
Deník: Otázkou je, zda by namísto psa nepotřeboval náhubek a vodítko spíše jeho pán.


Čtvrtek
Jindřichohradecko – Vláha přišla na naše pole doslova za minutu dvanáct, shodují se na tom zemědělci z Jindřichohradecka. Počáteční úvahy o tom, že sucho se značně podepíše na úrodě, se rozplynuly a z celé republiky hlásí, že úroda je jedna z nejvyšších v historii českého zemědělství.
Deník: Přesto ale nepropadejte marnotratnosti, přátelé, a pamatujte: Důsledným dopíjením piva za úsporu sladového ječmene!

Pátek

Jindřichův Hradec – Hradečtí strážníci v nejbližší době rychle jedoucí řidiče postihovat nebudou. Město pozastavilo nákup radaru.
Deník –  No, kdybych řekl, že mě tato zpráva nějak zvlášť rozesmutněla, tak bych asi lhal.