Sobota
Jindřichohradecko – K jednání sice nezasedlo ještě ani jedno zastupitelstvo v žádné obci či městě na Jindřichohradecku, ale přesto se již nyní rozhodli někteří noví zastupitelé vzdát se mandátu, který jim voliči dali a o nějž před volbami tolik usilovali.
Deník: Trochu mi to připomíná doby na základní škole, kdy jsme své kamarády pouštěli před sebe při frontě na oběd. Vzkaz voličům je nicméně jasný: „Volte si jak chcete, stejně si to nakonec uděláme po svém."

Pondělí
Jindřichohradecko –  Patnáctý volební obvod, který kromě velké části Pelhřimovska zahrnuje i více než sedm desítek měst a obcí na Jindřichohradecku, si v pátek a sobotu volil svého zástupce v horní komoře Parlamentu.Ve druhém kole se utkali současný předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) se známým zpívajícím právníkem Ivo Jahelkou (TOP 09 + STAN).
Deník: Sláva vítězům čest poraženým. Otázkou ale je, zda by dvacetiprocentní volební účast neměla spíše než k oslavám ponoukat k zamyšlení.

Úterý
Jindřichohradecko –  Ačkoliv zavlečení eboly, jíž podléhá 50 až 90 procent nakažených, na jih Čech není příliš pravděpodobné, je nemocnice v Jindřichově Hradci podle jejího ředitele Miroslava Janovského připravena i na tuto eventualitu.
Deník: Nezbývá než doufat, že se tyto přípravy ukáží jako zbytečné.

Středa
Jindřichohradecko – Neosvětlení chodci a cyklisté jsou v zimních měsících doslova noční můrou řidičů. Zatímco mezi cyklisty zejména mladšího věku je již povědomost o zásadě být vidět více rozšířená, potkat někde za tmy chodce je velice nebezpečné.
Deník: Zvláště o víkendech svítí některým chodcům pouze oči, což však nelze ani náhodou počítat jako dostatečné osvětlení. Když k tomu navíc připočteme zcela nepředvídatelnou dráhu pohybu, na průšvih je zaděláno.

Čtvrtek
Jindřichohradecko – Nejen touha po vzdělání, ale i naplnění nově nabytého času, který přibyl s odchodem do důchodu, jsou důvody, proč senioři stále častěji vyhledávají kurzy virtuálních univerzit třetího věku. Na Jindřichohradecku je míst, kde takové studium nabízí, několik. Zájem je velký.
Deník: Člověk je tvor zvídavý a touha po vzdělání je chvályhodná věc. Škoda, že se většinou dostavuje až s životní moudrostí a zkušeností, zatímco v mládí raději chodíme za školu.

Pátek
Jindřichohradecko – Z 949 zvolených zastupitelů v komunálních volbách na Jindřichohradecku je 227 žen. Z nich některé chtějí pokračovat na postu starostky města či obce.
Deník: Kněžna Libuše, blahé paměti, i bojovná Vlasta by jistě měly ze svých následovnic radost. Jen aby to neskončilo dívčí válkou.