Sobota
Suchdol nad Lužnicí –  Stejně jako řada dalších měst a obcí nejen na Jindřichohradecku, tak i Suchdol nad Lužnicí řeší otázku zajištění dostatečné kapacity mateřské školy. V současné době ve městě funguje mateřinka, která pojme 125 dětí, ale jejích pět tříd je naplněno na maximum a někteří žadatelé museli být pro letošní školní rok odmítnuti. Uvažuje se o tom, že by mohlo dojít ke zprovoznění dříve uzavřené budovy v sousedství.
Deník: Nikdy se nedá předem říci, kolik dětí se narodí. Nikdo, alespoň myslím, nedisponuje křišťálovou koulí, aby mohl to mohl říct. V minulosti se školky rušily a zavíraly, dnes by se ta místa hodila. Přeji nejen Suchdolským, aby se s touto problematikou popasovali co nejlépe a rodiče nemuseli nervózně čekat na zázrak.

Pondělí
Dačice  –    Městské muzeum a galerie v Dačicích žádá o grant na realizaci projektů Rozšíření expozice k výrobě první kostky cukru na světě a Za kostku cukru do dačického muzea. Jak vysvětluje ředitelka muzea Marie Kučerová, záměrem je rozšířit expozici o dobovou cukrárnu.
Deník: Mňam. Přilákat návštěvníky není někdy snadné. Ale na dobovou cukrárnu by snad mohli slyšet. Zvlášť, pokud v ní najdou i něco dobrého na zub.

Úterý
Jindřichův Hradec – Hradec chce nový dům pro seniory. Jedenáct malometrážních bytů by mělo do příštího roku vzniknout v budově bývalé školní jídelny na Zakosteleckém náměstí v Jindřichově Hradci, které je známé spíše pod názvem Kozí plácek.
Deník: Snad to tak opravdu bude, protože ve stávajících domovech se většinou na místo čeká hodně dlouho.

Středa
Jindřichův Hradec –   Veřejné koupání dětí do jednoho roku zakazuje už několik let vyhláška ministerstva zdravotnictví, přesto je mezi rodiči o něj poměrně velký zájem. Vedení jindřichohradeckého bazénu se proto rozhodlo vyjít vstříc všem, kteří by jej chtěli navštívit i se svým miminkem.
Deník: Je fajn, že někdy se dá vyhovět obyčejným lidem navzdory všem klackům, které mnohdy nesmyslně házejí „ti shora" ostatním pod nohy.

Čtvrtek
Kunžak – Obyvatelé Kunžaku a okolí se konečně dočkali výjezdního místa záchranky. Sanita s posádkou zdravotníků od začátku února vyjíždí k pacientům ze své nové základny v Kunžaku. Denně záchranáři v Kunžaku absolvují dva až tři výjezdy.
Deník: Konečně. I kdyby absolvovali jen jeden denně, tak pokud díky tomu zachrání lidský život, pak je to dobře.

Pátek
Jindřichohradecko – Pátek třináctého nahání některým lidem strach a nabádá je k opatrnosti. Najdou se ale i tací, kteří si právě takové datum dopředu vyhlédli v kalendáři a rozhodli se z něj udělat významný den.
Deník: Na pověry spojené s tímto datem nevěřím, ale zároveň nikomu nic nevymlouvám. Každý svého štěstí strůjcem, takže jen doufám, že včerejší den byl pro všechny jen dalším obyčejným pátkem.

Petra Jouzová