Sobota
Jindřichohradecko – Žena nemá ani čivavy, ani peníze. Neznámý pachatel v prosinci zveřejnil na internetovém inzertním portálu nabídku prodeje dvou štěňat čivavy krátkosrsté – mini. Na tom by nebylo nic tak divného, kdyby suma nebyla 4400 korun plus 550 korun poplatek za dopravu. Tedy minimálně poloviční oproti běžné ceně. Poškozená posílala platby za psy do Afriky.
Deník: Je to smutné, ale děje se to dnes a denně, varování slyšíme ve zprávách v televizi, čteme v tisku i na internetu a já říkám – je to marný, je to marný, je to marný!

Pondělí
Jindřichův Hradec – Dobrovolník Ion Eslava, který do Jindřichova Hradce přijel ze Španělska, říká, že Jindřichův Hradec je perfektní místo pro život.
Deník: A naopak spousta Hradečáků by město nad Vajgarem bez mrknutí oka vyměnila za Španělsko nebo jinou zemi kdekoli na světě.

Úterý
Jindřichův Hradec – Jarní prázdniny, které budou na Jindřichohradecku příští týden, sice jistě všechny děti vítají s nefalšovaným nadšením, nicméně pro mnoho rodičů je to starost navíc. Řešení nabízí třeba Plavecká škola, která působí při jindřichohradeckém bazénu, která si přichystala příměstský tábor.
Deník: My jsme jako malí o jarních prázdninách spíš lyžovali, sáňkovali a zkrátka si užívali zimních radovánek. Časy se mění, nedá se nic dělat, a počasí neporučíme. Tak hurá plavat!

Středa
Třeboň – V některých lokalitách v centru Třeboně převyšuje zájem o parkovací karty množství parkovacích míst. Radní proto schválili maximální hranici pro vydávání parkovacích karet. Těch bude moci být vydáno až o 30 procent víc, než je v jednotlivých oblastech zřízených parkovacích stání. Možné je to proto, že ne vždy jsou všechna stání obsazena.
Deník: A co když si všichni najednou vzpomenou, že tam prostě zaparkují?

Čtvrtek
Jindřichův Hradec – O víkendu začíná jarní část hokejbalové I. ligy. V generálce absolvoval jindřichohradecký Olymp domácí duel proti druholigovému HBC Prachatice. Zápas se ovšem jindřichohradeckému celku nevyvedl, když soupeři z nižší soutěže podlehl 3:6.
Deník: Věrní fanoušci hokejbalistů ale jistě na své oblíbence nezanevřou a budou je hnát k lepším výsledkům. Snad se jich dočkají!

Pátek
Jindřichohradecko – Přeplněné útulky nové čtyřnohé klienty neberou, nebo si nechají za příjem zaplatit. Tomu se lidé, které jejich psí miláček omrzel, vyhýbají různým způsobem. Najdou se i filutové, kteří přece jenom se psem nějaký soucit mají, ale snaží se mu zajistit náhradní domov hlavně bezplatně a bezpracně. Odvedou ho na policii s tím, že ho někde našli. Za takové jednání ale hrozí i pokuta a úhrada nákladů spojených s péčí.
Deník: Na druhou stranu, aspoň ho nenechají někde na špagátu u stromu. A že takových případů není málo.

Petra Jouzová