Sobota
Jindřichohradecko – Klíčovou roli při prodlužování platnosti zbrojního průkazu podle policisty Jaroslava Sokolíka z jindřichohradeckého oddělení zbraní a bezpečnostního materiálu sehrává lékař. Držitel má ze zákona povinnost do deseti pracovních dní po ukončení platnosti zbrojního průkazu, pokud si nepožádá o jeho prodloužení, průkaz i držené zbraně neprodleně odevzdat.
Deník: Jenže jak víme, auta nejezdí na řidičský průkaz, ale na pohonné hmoty, a tak asi ani pistole nestřílí na zbrojní průkaz. Takže by to chtělo větší důslednost a jakmile průkaz propadne. naběhnout a zbraně sebrat.

Pondělí
Třeboň – Prostor v Dukelské ulici před Hradeckou branou by se měl v letošním roce zásadně změnit, přibude i pruh pro cyklisty. Důvodem k plánovaným úpravám provozu i celého prostranství je to, že na tomto příjezdovém místě k centru města je velmi hustý provoz pěších, cyklistů i vozidel.
Deník: Pruhy pro cyklisty nebo i cyklostezky jsou fajn věc, jen kdyby je také všichni kolaři používali a nebrázdili silnice od krajnice ke krajnici, v lepších případech jen ke středové čáře…

Úterý
Suchdol nad Lužnicí – Budova bývalé kotelny na sídlišti 9. května v Suchdole nad Lužnicí již od září roku 2013 neslouží svému účelu. Město nyní uvažuje o jejím dalším využití. Mohly by zde najít zázemí například technické služby města.
Deník: Jestliže se podaří najít smysluplné využití pro jakoukoli opuštěnou budovu, pak je to jedině dobře. Vždyť kolik objektů zbytečně chátrá a hyzdí své okolí, ale mohlo by ještě dobře sloužit?

Středa
Strmilov – Nové hřiště pro děti v přírodním stylu by chtěli vybudovat v mateřské škole ve Strmilově. To současné již nevyhovuje v žádném ohledu.
Není tam jediný vyhovující herní prvek, ty stávající jsou podle revizí dokonce neopravitelné.
Deník: Tak ať se dílo podaří a Strmilovští si nemusejí klást obligátní otázku: „A co děti, mají si kde hrát?"

Čtvrtek
Jindřichohradecko – Ještě se ani kolikrát nestačili ve svých funkcích rozkoukat, pobrali několikasetkorunovou apanáž a už musí státu skládat účty. O kom je řeč? No přece o zastupitelích městských a obecních samospráv. Ve funkci byli často jen dva měsíce, daňové přiznání ale vyplnit musí.
Deník: A to se vyplatí! Mnozí z nich si vydělali sotva na lepší oběd v restauraci a už s tím hurá na úřad, papírovat, ztrácet čas a často i nervy. K nezaplacení!

Pátek
Jindřichohradecko – V rámci zbraňové amnestie také občané na Jindřichohradecku využili beztrestnosti a na policii odevzdali mimo jiné kradenou zbraň, semtex či palivový pohon do rakety. Jeden muž přinesl střelnou zbraň, kterou kdosi v minulosti ukradl.
Deník: Něco se sice vrátilo, ale kolik zbraní a střeliva stále leží pod postelemi nebo na půdách?

Petra Jouzová