Sobota
Jindřichohradecko – Úplný zákaz kouření cigaret v restauracích, na koncertech nebo tanečních zábavách, to je součást návrhu zákona, který schválila vláda. Otázkou je, zda si třeba nebudou smět zapálit ani fanouškové někde v bufetu na fotbale.
Deník: Na jednu stranu chápu, že necítit přes sousedovu zapálenou cigaretu, co si dávám k obědu, je dost na nic. Ale když večer vyrazí chlapi na pivo nebo si ho dají někde v bufetu na fotbale, tak kdo si to umí bez té cigaretky představit?

Pondělí
Třeboň – Lázeňská Třeboň je díky své rovinaté krajině vyhledávaná jako ráj cyklistů. Město nyní nabízí novou službu pro milovníky bicyklů. Přímo v centru města byla otevřena úschovna kol.
Deník: Je fajn, když se města snaží udělat vše nejlépe pro své obyvatele i návštěvníky, jak je vidět třeba právě v Třeboni. Bohužel, ne všude se to takhle daří…

Úterý
Jindřichův Hradec – O pěší zóně na jindřichohradeckém náměstí Míru se mluví již dlouhou dobu. To, co prozatím bylo jen ve fázi plánů, se ale má od příštího měsíce proměnit ve skutečnost. Autům se tedy uzavře pravá polovina náměstí, vjíždět sem budou moci i nadále například obchodní dodavatelé a režim bude podobný, jako je tomu v současné době v Panské ulici.
Deník: Náměstí možná pěší zóna prospěje co do krásy, bude fotogeničtější a částečně jistě i bezpečnější. Ale trochu se bojím, že se tak město opět o něco víc vylidní.


Středa
Jindřichohradecko – Míra nezaměstnanosti na Jindřichohradecku klesla na svou nejnižší úroveň za několik posledních let. Činí pouhá čtyři procenta a na jedno volné pracovní místo čekalo v květnu jen šest uchazečů, přičemž v minulosti to bylo zhruba mezi osmnácti a třiceti. Karta na trhu práce se tak paradoxně začíná obracet a pro mnohé firmy je shánění kvalifikovaných pracovníků takřka nadlidský úkol.
Deník: Že by to bylo třeba tím, že se studenti v minulých letech hromadně mířili na gymnázia a o odborné školy nebyl takový zájem?

Čtvrtek
Jindřichův Hradec – Jindřichohradecké popelnice bude i v příštím roce vyvážet společnost AVE CZ. Hradečáci proto mohou počítat s tím, že poplatky za popelnice v příštím roce nevzrostou.
Deník: Tak zase jedna lepší zpráva, no ne?


Pátek
Jindřichohradecko – Po dlouhé době hlásí některé mateřské školy na Jindřichohradecku, že po zápisu zůstávají stále volná místa. Například v jindřichohradeckých mateřinkách je jich na pět desítek, v Kardašově Řečici sedm.
Deník: Tak hlavně aby někoho tak nahoře nenapadlo, že když děti chybí, zruší se v minulosti pracně vydobytá místa a prostory navíc. To už tady jednou bylo a jak to dopadlo?

Petra Lejtnarová