PETRA LEJTNAROVÁ

Sobota
Jindřichohradecko – Zdědil jsem po rodičích velký majetek, ale v naší zemi si ho nemohu vybrat. To je jedna z legend, které využívají podvodnici ze zahraničí, kteří rozesílají podezřelé e-maily v lámané češtině z automatického překladače. Podobných případů přibývá i na Jindřichohradecku.
Deník: Lámaná čeština, neznámý odesílatel, lákavé částky? Šup s tím do koše!


Pondělí
Dačicko – Vzácného dravce zabil prudký jed. Pitva ukázala, že vzácný dravec moták pochop se otrávil jedem známým jako zakázaný pesticid karbofuran. Jedná se o nástrahy, které se pravděpodobně používají k hubení vyder či norků.
Deník: A není to poprvé. Někteří zkrátka nedomýšlejí následky svých činů a jednání… Navíc když nepřijde trest, proč taky přemýšlet?


Úterý
Jindřichohradecko – Kabelkový veletrh Deníku je zpět a do redakce Jindřichohradeckého deníku již dorazila první dárkyně. Marie Vlková z Políkna se do projektu zapojila již v loňském roce.
Deník: První odvážná dáma, která přispěla na dobrou věc. Věříme, že mezi vámi jsou mnozí další, kteří ze skříní vyndají dlouho nevyužívané kabelky, kravaty nebo šátky, a donesou nám je do redakce, nebo na některé z dalších sběrných míst.


Středa
Jindřichohradecko – Statistika dopravních nehod na Jindřichohradecku má v kolonce úmrtí po sobotním tragickém nárazu motorkáře do stromu u Dačic smutné pokračování. Senior se zabil při pádu z kola, když prudce zmáčkl přední brzdu a přepadl.
Deník: A proto prosím, dávejte na sebe všichni pozor, a to nejen o prázdninách, kdy je provoz asi ještě horší než obvykle.


Čtvrtek
Jindřichův Hradec – Stíhání za pokus o těžké ublížení na zdraví teď visí nad osmadvacetiletou ženou, která v úterý završila hádku s mužem tím, že na něho najela autem.
Deník: Problémy se dají řešit různými způsoby. Je možné třeba zkusit napočítat do deseti, jít se projít a trochu popřemýšlet, než v návalu vzteku někomu ublížit. A kdo to nevydrží, ať si dá radši něco dobrého do žaludku, hádky nemají smysl…


Pátek
Jindřichův Hradec – Jindřichohradecký mládežnický hokej nezůstane bez prostředků. Po zdánlivě nekonečných tahanicích, dvojím neschválení a zuřivé mediální kampani, kterou proti sobě vedly znesvářené kluby, zastupitelé nakonec ve středu přiznali jak Vajgaru, tak Střelcům nárok na vyplacení mimořádné dotace. Konečný verdikt tedy zní: 1,1 milionu korun pro Vajgar a 400 tisíc pro oddíl Střelců.
Deník: A na mnohé to dělá dojem frašky…

Petra Lejtnarová