Sobota
Třeboň – Hygienici zavřeli bistro v Třeboni. V době kontroly nebyla k dispozici tekoucí teplá voda a dostatečné vybavení pro mytí rukou zaměstnanců manipulujících s nebalenými potravinami, provozovna nebyla uspořádána pro dodržování hygienické praxe při výrobě pokrmů a prodeji občerstvení.
Deník: No, tekoucí teplá voda by asi mohla být. Ale co si budeme nalhávat, jak to asi vypadá jinde? Vezmu kus syrového masa, šup na pánev, mezitím si připravím na talíř růčo syrovou zeleninu jako oblohu…


Pondělí
Polště – Při recesistické soutěži Chlapi sobě není důležité vyhrát, ale ve zdraví se probít všemi disciplínami a pořádně při tom pobavit nejen sebe, ale také diváky, kteří se sem sjíždějí z širokého okolí.
Deník: Takovéhle akce se mi líbí. Sejde se na nich pomalu celá vesnice, chlapi jsou schopní si sami ze sebe udělat legraci a všichni se baví. Aspoň trochu humoru v tom dnešním světě.


Úterý
Dačice, Třeboň – Finanční správa se rozhodla zeštíhlit svůj úřednický aparát. Kromě toho, že některá svá územní pracoviště úplně zruší, uzavře na některých místech od 1. září pokladny.
Deník: A pak že se mají úřady přibližovat lidem...


Středa
Jindřichův Hradec – Po několika týdnech provozu pěší zóny na náměstí Míru se názory na tento radikální řez v dopravě v centru města nad Vajgarem liší. Zatímco vedení hradecké radnice vnímá omezení pohybu aut v pravé polovině náměstí jednoznačně pozitivně, místní podnikatelé jsou většinou jiného názoru.
Deník: Lamentují místní, turisté se diví a bloudí při hledání parkovacího místa, jen ti, kteří tu nádheru vymysleli, se bijí v prsa. Co na to říct?


Čtvrtek
Jindřichohradecko – Dětských úrazů v létě přibývá. Lékaři na Jindřichohradecku registrují o prázdninách třetinový nárůst počtu zraněných dětí.
Deník: A zabránit se tomu nedá. Když se aspoň na chvíli podaří dnešní mládež dostat ven od počítačů a tabletů, hned bychom je zas honili domů, aby se jim, probůh, něco nestalo.


Pátek
Jindřichohradecko – Katastrofální sucho, které je jedno z největších za několik desetiletí, přidělává hluboké vrásky na čelech chovatelů ryb. Voda v rybnících kvapem ubývá, což se nejspíše projeví i na letošní výtěžnosti.
Deník: Je pravda, že na počasí nadáváme horem dolem, když je v zimě moc velká zima a moc sněhu nebo když je v létě takové horko, že i mouchy padají a psi se perou o stín. Ale čeho je moc, toho je příliš. Fakt už by mohlo zapršet. Ale opatrně, ať zas nejsou povodně.

Petra Lejtnarová