Sobota
Jindřichův Hradec – Obyvatelé města nad Vajgarem nebudou muset v příštím roce sáhnout hlouběji do kapsy, alespoň co se týká poplatku za popelnice.
Deník: Alespoň jedna dobrá zpráva, při tom všem, co se kolem nás děje. Svět to sice nezachrání, ale rodinnému rozpočtu to aspoň nezakroutí krkem.


Pondělí
Jindřichův Hradec – Významného úspěchu dosáhlo město Jindřichův Hradec v již sedmém ročníku soutěže „Nejkrásnější město a obec Čech a Moravy 2015", kterou pořádal portál CZREGION. Hlasování probíhalo od dubna do konce října a Jindřichův Hradec se umístil na třetím místě. První byl Jičín a druhá příčka patří Děčínu.
Deník: A třeba kdyby se dalo ve městě lépe zaparkovat, prohlédlo by si naše krásné město víc lidí, kteří by potom pro něj také hlasovali a mohli jsme být první.


Středa
Jindřichův Hradec – Hradec chystá družbu s Krasnoufimskem. Vzájemné spolupráce obou měst by se měla týkat jednak oblasti kultury, sportu, podpory cestovního ruchu, školství a mládeže, dále oblasti podpory projektů hospodářských a ekonomických subjektů sídlících na území obou měst a dále pak oblasti humanitární spolupráce.
Deník: Mít partnerské město je asi fajn věc, ta možnost vyměňovat si poznatky a zkušenosti v různých sférách. Jen si tak říkám, jak asi bude fungovat ta družba v oblasti školství. My jsme jezdili pravidelně do Francie, což je zhruba osm deset hodin jízdy. Ale přeci jen, trasa do Krasnoufimsku je dlouhá přes tři a půl tisíce kilometrů… No, děti, šťastnou cestu.


Čtvrtek
Jindřichohradecko – Reflexní vesty a pásky rozdávali řidičům dopravní policisté na Jindřichohradecku, a to v rámci celostátní preventivně bezpečnostní akce zaměřené na zlepšení viditelnosti účastníků silničního provozu. Vidět a být viděn platí v zimě dvojnásob.
Deník: Mohu potvrdit. Pravidelně se v autě rozčiluji, když zahlédnu, mnohdy opravdu na poslední chvíli, nějakého dobráka, který za soumraku vyrazí z jedné vesnice do druhé nejlépe v černém, šedém nebo tmavě zeleném oblečení. Jestli chtějí hazardovat se životem, prosím, ale takhle ten život mohou pořádně zničit i dalším lidem. Prosím, berte si aspoň reflexní pásky kolem zápěstí!


Pátek
Jindřichův Hradec – Školy a školky budou lépe zabezpečené. Žáky v Jindřichově Hradci mají před nezvanými hosty ohlídat kamery. Po útoku, při kterém loni zemřel student ve škole ve Žďáru nad Sázavou, dochází postupně ve všech zařízeních ke zdokonalení bezpečnostních opatření.
Deník: Jistě, bezpečnost našich dětí je priorita. Otázka je, jestli kamery jsou to nejlepší. Kdo chce, do školy se stejně dostane, navíc o funkčnosti interkomů s kamerou v místních školách a školkách se dá úspěšně pochybovat.

Petra Lejtnarová