Sobota
Jindřichohradecko – Od ničivého silvestrovského požáru domu v Ponědraži na Lomnicku a dalších dvou požárů v Dolním Žďáru a na Cikaru u Kardašovy Řečice uplynulo jen pár dní a hasiči zasahovali u dalších požárů. Ve Stříbřeci hořel dům, v Jilmu sklad. Plameny způsobily škodu za tři miliony.

Deník: Nějak je toho ohně v začátku roku moc. Přejme si, aby se červený kohout tímhle vyřádil a dal nám všem nadlouho pokoj.

Pondělí
Jarošov nad Nežárkou – V divadelním sále hospody pod kostelem si před 130 lety mohli Jarošovští poprvé půjčovat knihy. Od té doby knihovna sídlila na mnoha místech Jarošova nad Nežárkou a v roce 1999 zakotvila v někdejší místnosti školní družiny, kde ji místní najdou dodnes. Jubileum ale přesto Pravdova knihovna oslavila „v novém."
Deník – Přejeme spoustu krásných knih a spokojených čtenářů alespoň dalších 130 let.

Úterý
Jindřichův Hradec – Tak dlouho vstupovali na led, až se s nimi prolomil. Tak by se dalo parafrázovat přísloví o pomyslném uchu džbánu v případě počínání dvou školáků, pod kterými se prolomil led na rybníku Vajgar. Jeden z chlapců byl v chladné vodě až po pás, druhý po kolena.
Deník: Dá se asi říct, že to byla klasická klukovina, jakých se dělo a děje pořád dost. Ale přeci jen, varování je na místě a opatrnosti není nikdy dost.

Středa
Jindřichohradecko – Ačkoli včera ráno na většině území Jindřichohradecka pršelo, silnice na některých místech pořádně klouzaly. Neopatrnost se vymstila posádce Fordu Fiesta, která jela od Studnic na Jindřichův Hradec a na kluzké vozovce na křižovatce se silnicí na Lodhéřov vůz havaroval. Na vozidle byly namontovány letní pneumatiky.
Deník: Lidi, ty zimní gumy se na auta nepřezouvají jen proto, aby měly servisy a výrobci výdělek.

Čtvrtek
Jindřichohradecko – K zápisu půjdou početně slabší ročníky. Do prvních tříd základních škol zamíří v příštích dnech stovky dětí po celém Jindřichohradecku. Například v Jindřichově Hradci jich však bude méně než loni. Do škol jdou děti s rokem narození 2009 a 2010, kdy na Jindřichohradecku začalo docházet k poklesu porodnosti. Naproti tomu ročník 2008 byl na Jindřichohradecku velmi silný.
Deník: Jen doufám, že někoho chytrého nenapadne něco podobného, jako když se rušily školky, kdy ubylo dětí. Za pár let bude zase všechno jinak.

Pátek
České Velenice – Kaštany ve Velenicích jsou nebezpečné. Známé stromořadí se v budoucnu nevyhne kácení. Stromy by měly být nahrazeny novými.
Deník: Je to smutné, ale než čekat, až strom na někoho spadne…


Petra Lejtnarová