Sobota
Jindřichohradecko – „Ano" si loni na Jindřichohradecku řeklo o desítky párů méně než v roce předchozím. Zato si snoubenci vybírají stále častěji jiná místa pro obřad než je obřadní síň. Loni se lidé brali na hrázích rybníků, na lodi nebo na skále v lese.
Deník: Tak proč ne? Taky jsem přemýšlela, že svatba někde mimo běžná místa by byla fajn. Nakonec ale zvítězila praktická stránka organizace. Představa, že táhneme třicet svatebčanů někam na romantickou vyhlídku, ustoupila do pozadí. Tam se můžeme vydat někdy sami.


Pondělí
Jindřichův Hradec – Nový systém městské hromadné dopravy, který funguje od letošního ledna, se dostal na přetřes i na jednání zastupitelstva. Podnětů od občanů přišly desítky.
Deník: Ono když vám o půl hodiny posunou autobus, který vás léta vozil do práce, tak s těmi „podněty" mohli naši zastupitelé počítat.

Úterý
Jindřichův Hradec – Rozhledna na Rýdově kopci u Děbolína, jejíž výstavbu provázela nejen vzrušená diskuze, ale také značné obtíže, které si vyžádaly i výrazné zpoždění jejího otevření, se v loňském roce zařadila mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce ve městě nad Vajgarem i v samotném regionu. Přesto mají někteří výhrady k jejímu fungování i provedení. Ve spodní části se zadržuje voda, dveře nejdou zavřít, dřevo napadla plíseň.
Deník: Na druhou stranu, kdo se může pochlubit rozhlednou a bazénkem v jednom?

Středa
Třeboň – Bez řidičáku se v dnešní době žije těžko. Své o tom ví i muž z Třeboňska, jemuž bylo oprávnění odebráno kvůli zdravotní nezpůsobilosti. Proto, aby získal svůj průkaz zpět, neváhal se dopustit podvodu a opatřil si falzifikát lékařského osvědčení.
Deník: Co lidi nezkusí pro trochu víc pohodlí. A přitom bez auta se dá zažít tolik dobrodružství při cestování hromadnou dopravou. Třeba tou naší, hradeckou…

Čtvrtek
Jindřichohradecko – Přelom ledna a února bývá v našem regionu pravidelně ve znamení chřipkových epidemií. Letošek je však prozatím, bohudík, výjimkou. Epidemie chřipky zatím nehrozí. Případy zákeřného onemocnění jsou doposud jen jednotlivé, výskyt není ani zvýšený.
Deník: Alespoň nějaká dobrá zpráva. I když teď, když to venku zase vypadá spíš jako na jaře, trochu se obávám, že se nemoci budou zase množit. Kdyby byla zima jako dřív, s pořádným mrazem, hned by bylo snáz.

Pátek
Jindřichohradecko – Řidiči jedoucí po výpadovce z Jindřichova Hradce na Pelhřimov již brzy nebudou smět za Kanclovským mostem odbočit na panelovou silnici vedoucí lesem směrem na Horní Skrýchov. Jedná se o úsek, kde došlo k několika tragickým nehodám.
Deník: Řešení „po" . To je klasika. Snad to i tak bude mít smysl.

Petra Lejtnarová