Sobota
Jindřichův Hradec – Město Jindřichův Hradec začíná dokazovat, že to s omezením provozu automobilů a naopak preferencí chodců v centru města myslí vážně. Ve zcela jiném režimu by již brzy měla začít fungovat Kostelní ulice, z níž by se měla stát obytná zóna.
Deník: No nevím, ale nedělají se obytné zóny v málo frekventovaných, neřku-li slepých ulicích s rodinnými domy okolo a spoustou hrajících si dětí? Tady by se hodila spíš třeba zóna hospodská.

Pondělí
Dešná – Husarský kousek se podařil dětem ze základní školy v Dešné. Mezi čtyřiačtyřiceti školami v Jihočeském kraji se jim podařilo zvítězit v soutěží Recyklohraní aneb Ukliďme si svět, když za dva a půl měsíce dvacítka žáků v Dešné přinesla k recyklaci 136 kilogramů použitých baterií.
Deník: Nikoli zpívá, ale v tomto případě sbírá celá rodina. A jistě i široké příbuzenstvo. Šikovné dětičky!

Úterý
Deštná – V prosinci předloňského roku se v Deštné dozvěděli o plánovaném ukončení provozu lékárny, která již v lednu neotevřela. Najít nového provozovatele byl pro město se 775 obyvateli nebývalý oříšek. Léky si zde mohou lidé opět vyzvedávat opět od října.
Deník: Vytrvat v hledání se vyplatilo a místní jsou jistě rádi. Vždyť jen cesta k lékaři je pro nemocného vysilující, natož si pak ještě muset jet pro léky třeba dvacet kilometrů.

Středa
Třeboň – Učni zachránili diabetikovi život. Při cestě na oběd si všimli muže, který zkolaboval a ihned mu šli na pomoc.
Deník: V dnešní době plné lhostejnosti vůči druhým je to od kluků úctyhodné. Ještě, že tam byli. Ale do budoucna jim přeji, ať mají podobných zážitků co nejméně.

Čtvrtek
Třeboň – Petice s třinácti stovkami podpisů je výsledkem chystaných změn v dopravě v centru Třeboně. Vedení města zde sice plánuje rozšíření kapacity parkovacích míst, ale také omezení vjezdu. Chce tak přispět k bezpečnosti na náměstí i navrácení života do centra.
Deník: Tak bezpečnější to určitě bude, když tam nebudou moci jezdit auta jako dosud. A živější taky, až tam začnou běhat poslíčci s čipy, aby otevřeli brány pro zásobování nebo hosty toužící po ubytování.

Pátek
Jindřichův Hradec – Pěší zóna na jindřichohradeckém náměstí Míru stále ještě funguje v pouhém zkušebním provozu. Do nové podoby zasáhnou odborníci.
Deník: Jestli to budou takoví odborníci, jako u přerodu MHD, máme se na co těšit.

Petra Lejtnarová