Sobota
Jindřichův Hradec – Tanec, hudba, vyrábění, tomu všemu se věnuje spousta jindřichohradeckých dětí. Informační centrum pro mládež přichází s projektem Náměstí patří dětem, kde se právě mládež může představit a předvést, co ji baví ve volném čase. S nápadem přišly samotné děti.
Deník: Konečně něco, kde dostanou šanci místní, aby se představili a ukázali, co tady u nás vlastně funguje za kroužky a spolky. Když jinak svatý Martin musí přijet ze sousedního okresu a k tomu hraje cimbál z Moravy.

Pondělí
Jindřichohradecko – Děti hltají počítače a mobily, knihy jim ale naštěstí cizí nejsou. I díky tomu se stále víc organizací každým rokem připojuje k celorepublikovému projektu Noc s Andersenem. Letošním nováčkem na Jindřichohradecku byla například 5. základní škola v Jindřichově Hradci, kde se sešlo 79 dětí.
Deník: Jsem opravdu ráda, že ještě děti na knížky úplně nezanevřely a i můj devítiletý syn, který sice na craftění a youtubery nedá dopustit, se stále ještě těší na to, až si večer přečte další z oblíbených příběhů nějakého čaroděje nebo detektiva.

Úterý
Nová Včelnice – Dvě stovky lidí by v budoucnu mohly najít práci v nově vznikající průmyslové zóně v Nové Včelnici. Město již prodalo první dva pozemky budoucím investorům.
Deník: Je dobře, že se něco takového dělá. Je tady možná nízká nezaměstnanost, ale spousta těch zaměstnaných musí denně jezdit třeba i zcela mimo okres. Takhle to snad pár lidí bude mít o něco blíž. Teď ještě to ohodnocení…

Středa
Jindřichohradecko – Tragická nehoda u Rodvínova, kde minulý týden srazilo osobní auto chodce, který přebíhal silně frekventovanou hlavní silnici na autobusovou zastávku, vyvolala diskusi o nebezpečnosti místa. Přechody na hlavním tahu jsou jako časovaná bomba.
Deník: To je tak, když se o něčem rozhoduje od stolu. Rodvínovští se mohou stavět na hlavu, ale když jejich argumentům nevyhoví nikdo kompetentní, je to k ničemu. A lidi budou dál riskovat přecházením v místě, kde my dodržovači rychlosti jsme trnem v oku pirátům, kteří nás s úšklebkem předjíždějí zákaz nezákaz.

Čtvrtek
Jindřichohradecko – Šetřit na vytápění nebo osvětlení se nesnaží jen domácnosti, ale i města a obce. Na Jindřichohradecku se to daří například v Jindřichově Hradci nebo v Nové Bystřici, a to díky nakupování energií na burze. Meziročně tak ušetří i miliony korun.
Deník: Když to jde, tak jen směle do toho. Ještě by pak bylo fajn, kdyby za ty ušetřené penízky něco smysluplného vymysleli…třeba parkoviště.

Pátek
Jindřichův Hradec – Město Jindřichův Hradec přebírá svoz odpadu, radní už vybrali nové automobily. Za dvě popelářská vozidla, která budou svoz odpadu ve městě zajišťovat, město zaplatí přes osm milionů korun. Dva kuka vozy na obsluhu v Hradci stačí, případnou poruchu a náhradní vůz chce město řešit dohodou o krátkodobé výpůjčce.
Deník: No nevím, ale dvě auta na celý Hradec? Navíc bez zálohy? To se máme na co těšit, až se něco pokazí, auto nepojede a popelnice budou přetékat. Hlavně v létě to bude pro všechny delikatesa.

Petra Lejtnarová