Sobota
Jindřichův Hradec – K pohybu po městě využívají Jindřichohradečáci ve stále větší míře jízdní kolo. Cyklisty by nově mělo v dopravě lépe ochránit nové značení.
Deník: Ono se pořád mluví o ochraně cyklistů před těmi zlými řidiči. Ale někdo by taky mohl milým kolařům vysvětlit, že i oni musejí dodržovat pravidla silničního provozu a měli by přestat jezdit stylem „bacha, jedu, všichni se mi uhněte!"

Pondělí
Jindřichohradecko – Zápis dětí do mateřské školy byl v minulosti pro mnoho rodičů stresující, a to především kvůli obavám, zda se právě na jeho dítko dostane místo ve vybrané školce. Letos by míst mělo být až na výjimky dost.
Deník: Hlavně aby to vydrželo i do budoucna. V roce 2014 se totiž narodilo o poznání víc dětí než rok předtím.

Úterý
Jindřichohradecko – Úsek silnice z Jindřichova Hradce ve směru na Veselí nad Lužnicí lemovala řada stromů. Letos se začalo kácet, což rozdělilo obyvatele na dva protichůdné tábory. Jedni dávají na první místo bezpečnost provozu, druzí upřednostňují životní prostředí.
Deník: Přírodu mám ráda, ale k silnici stromy nepatří. Já můžu jezdit sebeopatrněji, ale co když se najde nějaký střelec, kterému se budu muset vyhýbat? Oni by zarputilí ochránci taky otočili, kdyby se jich dotkla nějaká nehoda osobně.

Středa
Jindřichohradecko – Noví zájemci o řidičák na motorku budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Od letoška platí nová pravidla, uchazeči musejí mimo jiné předvést jízdu zručnosti.
Deník: Jedině dobře, třeba se za řídítka nedostane tolik mladých šílenců, kteří se chtějí pochlubit víc rychlostí než uměním řídit. Kdyby jim tak ještě mohli v autoškole naočkovat trochu pudu sebezáchovy a rozvahy.

Čtvrtek
Jindřichohradecko – Lidem alergickým na pyl začalo nepříjemné období, kdy na rozdíl od všech ostatních budou vděční za déšť a chladnější dny. Pouze tehdy se mohou alespoň na čas zbavit pálení očí, rýmy, kýchání a kašle.
Deník: Hepčí! Každé jaro doufám, že rýma nepřijde. Marně.

Pátek
Jindřichohradecko – Velmi nízké procento nezaměstnaných paradoxně nemusí dělat radost každému. Obce často využívají nezaměstnané v rámci veřejně prospěšných prací. Úřad práce ale nyní nemá koho nabídnout.
Deník: Zdálo by se to jako skvělá zpráva, že úřad práce nemá koho dodat na veřejně prospěšné práce. Druhá věc je, kolik zaměstnaných dělá práci, která je baví, odpovídá jejich vzdělání, je adekvátně ohodnocená. Mají práci, ale zaměstnání hledají dál. A to se většině na Jindřichohradecku nedaří.

Petra Lejtnarová