PETRA LEJTNAROVÁ


Sobota
Jindřichohradecko – Do letošní smutné statistiky zbytečně zmařených lidských životů při dopravních nehodách přibyla tento týden sedmá oběť. V Třeboni ve středu utrpěl těžké zranění osmdesátiletý cyklista, kterého srazil řidič osobního auta s přívěsným vozíkem.
Deník: Nebylo už toho letos dost? Prosím, všichni, kdo se pohybujete na silnicích, řidiči aut, kamionů, autobusů, motorkáři, cyklisté i chodci, buďte předvídaví, opatrní a myslete na to, že na vás, ale i na ty ostatní někde někdo čeká.

Pondělí
Jindřichův Hradec – Ne právě bezpečně se v současné době lidé dostávají do zahradního centra v Jindřichově Hradci. Musejí totiž překonat úsek mezi dvěma kruhovými objezdy, kde není žádný chodník ani stezka pro cyklisty. Nyní by zde měla vzniknout stezka.
Deník: Konečně. Když tam občas potkám ty babičky, které si jdou koupit semínka mrkve do zahradního centra, co se pletou u obrubníku a sotvaže nepadnou pod auto, tak mě mrazí.

Úterý
Jindřichohradecko – Za pár týdnů studenti opustí učebny a řada z nich se bude snažit si vydělat nějakou korunu na prázdninové brigádě. Ten, kdo takovou věc nechává na poslední chvíli, asi ale příliš úspěšný nebude.
Deník: Jo, jo, shánění brigády není radno podceňovat. Ty fajnové jsou rozebrané hned, mnohdy nestačí ani to, že se přihlásíte včas. Holt rodina je rodina a ruka ruku myje. Ale ono i takové uklízení sprch a záchodů nemusí být úplně špatné, když většinu pracovní doby můžete trávit u vody v kempu plném lidí a zábavy.

Středa
Jindřichův Hradec – Jedna z nejvytíženějších ulic v Jindřichově Hradci volá po rekonstrukci již delší dobu. Město nyní dokončuje projektovou dokumentaci, která by měla vést ke stavebnímu povolení na opravy celé Václavské ulice.
Deník: Tahle ulice, nebo spíš tankodrom, už fakt opravu potřebuje. Jen si nechci představovat, jak to bude vypadat všude kolem, až bude kvůli té opravě zavřená, když už teď se na nábřeží a ve Vídeňské tvoří kolony.

Čtvrtek
Třeboň – Již při oznámení záměru koupě bývalé radnice na Masarykově náměstí zpět do majetku města se vedení třeboňské radnice setkalo s nevolí opozice, pochybnosti projevili i někteří místní občané. Důvodem byla jednak cena, ale i to, že nebylo jasné, k jakému účelu město budovu chce koupit. Nyní dokonce bylo podáno trestní oznámení právě v souvislosti s touto transakcí.
Deník: No, není to poprvé, a skoro bych řekla, že ani ne naposledy, co se kdosi v Třeboni ohání trestním oznámením. Stal se z toho tak trochu sport.

Pátek
Jindřichohradecko – Mají, nebo nemají být o svátcích velké supermarkety otevřené? Řadě lidí by zavřené obchody vůbec nevadily, další vyjadřují solidaritu s prodavačkami, které mají také nárok na volno. Objevily se však i názory proti.
Deník: Za mě? Zavřít klidně i v neděli. Vždyť dřív to tak bylo běžné. Aspoň by lidi víc přemýšleli o tom, kolik čeho nakupují a začali víc plánovat a rodiny by byly víc spolu. Ale výdělek je výdělek a prodejci a výrobci si zisk jen tak vzít nenechají…

Petra Lejtnarová