Město Jindřichův Hradec dle slov mluvčí Elišky Čermákové pravidelně pořádá jarní a podzimní cyklistický výšlap již od roku 2007. "Letos na jaře se ale závod kvůli epidemii koronaviru nekonal," vysvětlila.

DVĚ HLAVNÍ CENY

Pro účastníky si tak pořadatelé letošního prvního a zároveň posledního výšlapu připravili tři cyklistické a jednu pěší trasu. Celkem se do závodu zaregistrovalo 589 lidí všech věkových kategorií. "Během slunečného odpoledne byl pro všechny v parku pod gymnáziem připraven také bohatý doprovodný program a tombola, v které účastníci mohli vyhrát hned dvě hlavní ceny - koloběžku a jízdní kolo," podotkla Eliška Čermáková.

První závod na 33 kilometrů odstartoval ve 13 hodin místostarosta Miroslav Kadeřábek. Další trasy na 16 a 17,5 kilometrů a také pochod dlouhý 2,5 kilometrů vedoucí centrem startovaly o půl hodiny později. "Každý, kdo dojel zpět do cíle, dostal mimo jiné i nový půllitrový kelímek s motivem města. Sedmdesát vylosovaných závodníků vyhrálo balíček dárků a v hlavní tombole se rozdávaly batohy, dárkové tašky," dodala.

ATRAKCE I AKROBACIE

Děti si v rámci programu mohly nechat také pomalovat obličej, k vidění byly ukázky nejmodernějších jízdních kol včetně bicyklu zdobeného pravým zlatem. K dispozici byl i simulátor F1, obří nafukovací šipky nebo jízda na elektrickém býkovi. "Všichni přítomní si hned dvakrát mohli vychutnat akrobatické představení slackshow, kdy profesionálové v tomto sportu předvedli nejrůznější triky na takzvané lajně," zmínila závěrem Eliška Čermáková.

Celým odpolednem provázel moderátor Michal Arnošt a o občerstvení se postaral jindřichohradecký Sbor dobrovolných hasičů.