Přes polovinu nákladů na rekonstrukci historického objektu zaplatí dotace.


V pondělí bylo předáno staveniště společnosti Stavcent Jindřichův Hradec. Po〜dle jejího hlavního stavbyvedoucího třeboňské pobočky Pavla Hajny začnou práce v pravém křídle areálu již v pondělí 7. července.

„Je to úspěch, že se podařilo získat tak vysoké dotace. Jsem ráda, že bude městský úřad pohromadě a lidé nebudou muset přebíhat z jedné instituce do druhé,“ řekla Markéta Stefanová z Třeboně.

Dodala však, že podnikatelé na náměstí a v přilehlých ulicích jsou teď vyděšení, že se potom sníží návštěvnost jejich obchodů. Lidé podle nich už nebudou mít důvod do centra přijít.

Prostory, kde ještě donedávna bylo holičství, budou přestavěny na recepci, pokladnu a podatelnu, vedle nich bude městská policie. V patře nad nimi budou kanceláře vedení radnice. Podle starosty Jana Váni zůstanou zachovány dispozice velkých místností. Například do jedné z nich o rozměrech asi osmdesát metrů čtverečních se podle starosty vejde jeden celý odbor.

„Předpokládáme, že to bude moderní uspořádání, příjemné pro lidi, i když trošku náročnější pro úředníky,“ vysvětlil starosta.

V přízemí průčelí areálu bude mimo jiné také zasedací místnost pro zastupitelstvo a obřadní síň se zázemím pro svatebčany. „Rozhodli jsme se tak, protože do obřadní síně na náměstí se nevejdou velké svatby,“ řekl starosta.

Na nádvoří se počítá jen s několika parkovacími místy a zelení. Pro parkování se využije zejména okolí kasáren.

„Areál je rozsáhlý, přestěhuje se tam také finanční úřad. Zůstává ještě rezerva pro další zájemce, kteří se již hlásí,“ vysvětlil Jan Váňa.
Dále uvedl, že v rozpočtu města je letos na tento projekt vyhraněno 38,5 milionu korun. Celá rekonstrukce bude stát 90 milionů korun a měla by být dokončena v září příštího roku.