Podle mluvčí města Elišky Čermákové třetí etapa rekonstrukce ulice začala letos 19. dubna a skončila 30. září. Jednalo se o úsek od křižovatky s ulicí U Nemocnice až po křižovatku s ulicí Československých legií. Dohromady práce na všech třech úsecích trvaly zhruba 15 měsíců. Jednalo se o kompletní rekonstrukci ulice včetně sítí a chodníků, daný úsek vozovky pro dopravu byl zcela uzavřen. Objízdné trasy vedly okolními ulicemi.

Rekonstrukce tří úseků vyšla zhruba na 45 milionů korun. Akce je financovaná z městského rozpočtu.

Transfuzní oddělení jindřichohradecké nemocnice.
Zásoby krve nemocnici nechybí. Plazmu, která zachraňovala, ale sháněli ve velkém

Úpravy ale nekončí. Naváže čtvrtá etapa, která by se měla uskutečnit příští rok a bude se týkat úseku od křižovatky s ulicí Československých legií až zhruba po křižovatku s ulicí Na Točně. Na tento úsek je už hotový projekt. Město počítá i s poslední etapou, na kterou chce nechat zpracovat projekt.

Infobox: První etapa opravy Václavské ulice začala 1. března 2017. Jednalo se o úsek od křižovatky s ulicí Vídeňskou za křižovatku s ulicí Mlýnskou. Hotovo bylo 25. května 2017. Druhá etapa začala 9. března 2020. Rekonstrukce probíhala ve směru od křižovatky s ulicí Mlýnskou po křižovatku s ulicí U Nemocnice. Stavební práce byly rozděleny do tří zhruba stejně dlouhých časových úseků. Oprava skončila 13. září 2020. Zdroj: Město J. Hradec