Jak Deník již informoval, v pondělí na následky zranění zemřel mladý řidič, který v Jindřichově Hradci v Nežárecké ulici narazil do stromu. Nehoda se odehrála v noci a řidič zůstal v havarovaném voze zaklíněný. Zasahující profesionální hasiči museli podle jejich jihočeské mluvčí Venduly Matějů použít vyprošťovací zařízení. „A po několika minutách již předávali zraněnou osobu zdravotníkům záchranné služby," doplnila. Pak zajistili havarované auto proti požáru a úniku provozních kapalin.

Podle vedoucího jindřichohradecké služby dopravní policie Karla Kotila je to letos již jedenáctý zmařený život při dopravní nehodě. „Téměř z poloviny se jednalo o mladé lidi," poznamenal Karel Kotil.

Například 30. června se na křižovatce u jarošovské čerpací stanice srazila tři auta. Řidič octavie nedal přednost kamionu na hlavní silnici a při srážce jeho spolujezdec zemřel.

Rovněž u březnové nehody na železničním přejezdu u Jindřichova Hradce v blízkosti letiště činili posádku dva mladí lidé, kteří za několik dní zraněním v nemocnici podlehli.

Mapka tragických nehod.Zdroj: red

Prázdninový provoz je na Jindřichohradecku poměrně komplikovaný i dopravními omezeními. Řidiči mířící do krajské metropole často stojí v dlouhých kolonách před Třeboní, kde se ve Staré Hlíně opravuje most, a také v samotné Třeboni, kde je na přeložce sveden provoz do dvou pruhů.

Při cestě do Českých Budějovic si nepomohou od kolon ani přes Veselí nad Lužnicí, neboť zde pokračuje výstavba dálnice.
Musejí rovněž počítat se zvýšeným pohybem cyklistů, z nichž ne všichni jsou ukáznění. A ve městech také přibylo chodců.