„Město si nechalo zpracovat na tuto akci projektovou dokumentaci. Předmětem projektu je demontáž mansardové konstrukce ve vrcholové části fasády, zateplení obvodového zdiva přístavby školy kontaktním zateplovacím systémem, kompletní demontáž střešní konstrukce až na betonový strop, zhotovení nové jednoplášťové střešní konstrukce a to nově spádované ke vnějšímu obvodu přístavby školy a provedení nových hromosvodů," popisuje tajemnice městského úřadu Petra Pikna Jánská.

Jak dodává, původně radnice zamýšlela také namontovat na budově předokenní žaluzie, samotné zateplení zapustit až pod terén a zateplit střechy. V takovém případě by se ale náklady vyšplhaly na třicet milionů. Z těchto dříve plánovaných řešení Třeboňští během zpracování projektové dokumentace ustoupili.

Letos bude pokračovat oprava Novohradské brány v Třeboni. Hotová je již fasáda na jižní straně, kamenné prvky, historický nápis a přilehlá hradební zeď. Nyní přijde na řadu sgrafitová fasáda na severní straně, přilehlá ohradní zeď na Valy a východní štíto
Novohradská brána v Třeboni se mění do krásy. Dostane nové sgrafitové omítky

Po této redukci předpokládané náklady klesly na částku 23,3 milionu Kč s DPH. „Rozpočtovaných deset milionů korun je tedy nutné navýšit o čtrnáct milionů tak, aby bylo možné rekonstrukci provést. Nejprve rada a nyní i zastupitelstvo města projednali navrhované rozpočtové opatření a schválili jej," vysvětluje Petra Pikna Jánská.