Jsou ale i příjemné kroky například v oblasti poplatků za odpad. Třeba největší města Jindřichův Hradec, Třeboň ani Dačice ke zdražení nepřistoupila.

Hradečáci se však v letošním roce dočkají další revoluce v parkování. Jak vysvětlil místostarosta Bohumil Komínek, město bude rozděleno na dvě zóny.

„Jedna bude zahrnovat městskou památkovou rezervaci a druhá bude sahat po ulici Miřiovského," vysvětlil. Držitel parkovací karty tak nebude muset stát na jednom přiděleném místě, ale bude moci parkovat kdekoli v rámci vyhrazených míst pro danou zónu. Karty i zlevní.

Jindřichův Hradec má také dobrou zprávu pro seniory starší pětašedesáti let, kteří mohou od letošního roku využívat městskou hromadnou dopravu zdarma.

V Dačicích zřejmě letos půjdou obyvatelé k referendu a budou rozhodovat o tom, zda se vrátí pomník obětem válek na původní místo v Kancnýřově sadu.

Podle starosty města Karla Macků se mírně zdraží voda. „Vodné zůstane nezměněné a cena za stočné se nepatrně zvýší. Nově jsme zavedli i poplatek za ubytovací služby, který jsme dosud neměli. Hradit ho budou ubytovatelé, a to ve výši pět korun na lůžko a den. Nezměněné je i nájemné v domě s pečovatelskou službou," informoval Karel Macků. Příznivou zprávou je i to, že v dačickém rozpočtu je letos o půl milionu korun víc na podporu práce s mládeží.

Horkým bramborem je řešení dopravní situace v centru města. Proti uvažovanému vybudování kruhového objezdu na Palackého náměstí se totiž zdvihla vlna odporu.

V Třeboni má kromě jiného začít výstavba nového krytého zimního stadionu v lokalitě Hliník a ve Staré Hlíně by se konečně mohli dočkat kanalizace. Dobrou zprávou pro Třeboňáky je, že ani letos nepřijdou o možnost přepravovat se po městě a do místních částí hromadnou dopravou zdarma.