V něm ale nesbíráme jen kabelky, jak tomu bylo loni, ale také šátky a kravaty. Především právě ty přinášíte v posledních dnech do redakce Jindřichohradeckého deníku.

Libuše Bezdíčková z Jindřichova Hradce přinesla kravaty hned dvakrát, nejprve celou krabici, později se vrátila znovu ještě s několika dalšími kravatami. „Ty samozřejmě nejsou moje, ale on děda už sem s nimi dojít nemůže," vysvětlila. Do sbírky přispěla i Věra Tesařová z Jindřichova Hradce. „Jestli to málo ode mě někomu pomůže, je to dobře. A manžel už kravaty nenosí," říká. Marie Pánová z Jindřichova Hradce zase přinesla několik kabelek. „Minule jsem to nestihla, pak jsem dělala revizi ve skříni a říkala jsem si, že je škoda, že jsem to neudělala dřív. A teď jsem koukala, že je ta akce zase," pochvaluje si.

Přispět však může kdokoli z vás. Pokud máte doma nějakou kabelku, kravaty nebo šátky, které se vám již nehodí, nevyhazujte je, ale doneste je na některé ze sběrných míst Kabelkového veletrhu na Jindřichohradecku. Někomu se třeba budou hodit, a navíc tak pomůžete talentovaným dětem, kterým je věnován výtěžek z prodeje kabelek. Ten se odehraje 2. září v českobudějovickém IGY Centru.