„Nakupujeme jen to nejnutnější, co potřebujeme. O slevách jsem slyšela jen v televizi, ale tady ani nevím, že by nějaké byly,“ svěřila se Jana Hanousková z Jindřichova Hradce.

Spoustu dalších zákazníků do zmíněných supermarketů zřejmě přivedlo doplnění čerstvého pečiva po svátcích a předzásobení na blížící se konec roku.

„Přijeli jsme sem pro petardy na Silvestra, tak si rovnou nakupujeme, co potřebujeme. Pokud jsou někdy slevy, tak je využíváme jen příležitostně,“ řekli manželé Dvořákovi z Počátek.

To, že v současné době není avizovaný žádný velký výprodej, nechává klidnou i Barboru Popelkovou ze Žirovnice: „Nakupujeme jen, co potřebujeme. Už se připravujeme na Silvestra. Letáky nemáme rádi, hážeme je celá rodina rovnou do koše.“

Na většině prodejních míst se totiž ještě sice objevují cedulky avízující slevy, ale ty jsou tam podle některých prodavačů ještě od předvánoční doby. Zato mezi potravinami a alkoholem se místy začínají objevovat ode dneška akční ceny ve větší míře.

„Ceny měníme každý den, dnes začíná nová akce, která je zaměřená na Silvestra. Týká se to zvýhodnění cen u slaného pečiva, sýrů, salámů, vína a některého dalšího potravinářského zboží,“ uvedla vedoucí oddělení supermarketu Albert Ivana Palaguari.

Výjimkou podle jejích slov byly kosmetické balíčky, u kterých o víkendu zlevnili cenu na polovinu a rychle je vyprodali.

„Klasický výprodej připravujeme na příští rok, ale ještě nemáme upřesněný sortiment. Bude se to týkat nepotravin. Většinou se jedná o doprodeje, kde již není moc kusů zboží, takže po vydání letáku bývá vetšinou za jeden až dva dny vyprodáno,“ vysvětlil vedoucí prodejny Albert Petr Masopust.

Přesto se podle jeho slov nebude zřejmě jednat o nic výrazného, protože sortiment takzvaných nepotravin po celý rok postupně zužovali a vyprodávali už na podzim. Do budoucna totiž podle jeho slov směřují k většímu prodeji potravin.

„Kvůli akčním cenám nejezdím nakupovat, nevyužívám slev, nemám ráda návaly v obchodech, které při tom bývají. Byli jsme tu něco vyřizovat, tak jsme si nakoupili jen ovoce a pečivo,“ usmívala se Božena Vopátková z Nové Bystřice.

Nakupující pár, který si nepřál být jmenován, přiznal, že slevy vítají a hojně jich využívají. Včera však přišli nakoupit i oni jen to, co jim doma po svátcích chybělo.