Zde voda s sebou vzala kolem 17. hodiny bahno z pole a dostala se do domů.

Včera ráno starosta města Jaroslav Hřebík odvezl dva vysoušeče starším občanům jednoho z domů, kde voda s blátem zaplavila do výšky asi 45 centimetrů obytnou část. „Nabízeli jsme jim i náhradní ubytování v hotelu, protože v těch vlhkých místnostech to není nic příjemného. To odmítli s tím, že mají dva syny, takže to zvládnou. O finanční pomoci jsme zatím nehovořili,“ uvedl starosta.

Podle zástupce velitele zasahující jednotky místních dobrovolných hasičů Pavla Poslušného to byla otázka asi dvaceti minut. „Voda přišla z polí, porost ji nezadržel a kanalizace to nestíhala pobrat, takže se zaplavila celá levá strana na konci ulice. Voda s bahnem se dostala do sklepů, odkud jsme čerpali vodu, a už jsem slyšel, že se tam lidem začaly zdvihat podlahy,“ popsal bleskovou povodeň dobrovolný hasič.

Voda se také dostala do studní, které hasiči lidem již včera odčerpávali a byli připraveni pokračovat v jejich čištění. Podle Poslušného se voda dostala do sklepů nejméně deseti baráků.

Rušno bylo také v Dačicích. „Mezi zhruba 18. a 19. hodinou jsme řešili problémy s vodou na Palackého náměstí a pod ním v Masarykově ulici, kde voda po přívalovém dešti stála na silnici před mostem,“ sdělil starosta Dačic Vlastimil Štěpán.

Na chvíli bylo ve středu k večeru v Dačicích kvůli vodě stojící v Husově ulici nutné ve spolupráci s policií zastavit i dopravu, protože projíždějící auta vždycky rozvlnila hladinu. Na místě zasahovali i profesionální hasiči. Podle starosty města Vlastimila Štěpána se uvolnily ucpané vpustě a voda odtekla.
Rovněž v Pluhově Žďáru lidé ve středu bojovali s přívalovým deštěm. Silnice ve směru se v jednom místě na chvíli proměnila v řeku bláta a bahna.

„Z polí všechno teklo dolů a když jsme dorazili, tak místní lidé již měli nejhorší zlikvidováno. Stahovali vodu do kanálů a odstraňovali naplavené drny. Nebyl to hezký pohled, celá silnice pod vodou, naštěstí se jim to nedostalo do domů, jen proteklo přes dvory,“ popsal spoušť velitel kardašovořečických dobrovolných hasičů David Uhlíř.

I když se bouřka přehnala i nad Třeboňskem, nijak výrazně neškodila. Ani vydatný déšť podle místostarosty Třeboně Zdeňka Mráze nedokázal uhasit stále dohořívající slámu vyvezenou ze seníku, který zachvátil v noci na úterý požár.