Jak zmínil vedoucí odboru dotací a investic dačického úřadu Martin Šťastný, v lesíku vzniká místo určené pro malé i velké cyklisty, které ponese všem srozumitelný název Cykloplácek.
Cyklisté se mohou těšit na mírně náročnou trať, která bude mít start pod budovou Středního odborného učiliště zemědělského a služeb a cíl pod lesíkem poblíž budovy Junáku. Přibližně uprostřed trati pak vznikne takzvaný pumptrack, což je jakýsi ovál s boulemi a muldami, na kterém se jezdci pohybují pouze přenášením váhy bez šlapání – pumpováním. Důvodů, proč by takové sportoviště mělo v Dačicích vzniknout, bylo podle informací Martina Šťastného hned několik.

„Těmi hlavními je využití potenciálu místa nedaleko centra města, které aktuálně berou jako své útočiště mnohdy osoby „společensky vyhraněné“. Dalším důvodem je pokračování v nastoleném trendu spočívajícím v postupném rozšiřování sportovní a volnočasové nabídky pro občany Dačic a blízkého okolí napříč všemi věkovými kategoriemi,“ vypověděl.

Cyklistická trať bude vedena při pohledu od blízké školy po celé délce po pravé straně od chodníku, přičemž nebude docházet k žádnému křížení. Nyní je podle informací Martina Šťastného téměř hotovo. „Jsou vyznačené trasy, udělané terénní úpravy a ještě bude potřeba terén udusat a zpevnit,“ vypověděl a dodal, že spuštění je plánováno po zimě, kdy budou osazeny informační tabule a návštěvní řád.

Při terénních úpravách byly vytvořeny například klopené zatáčky, boule a další překážky. „Vyznačení trati nepoškodí stávající stromy, které se v řešené lokalitě nachází. Na doporučení odborníků dojde výhradně z preventivních důvodů k pokácení několika bříz, aby v budoucnu nedošlo jejich případným poškozením či vyvrácením k ohrožení osob a blízkých nemovitostí,“ dodal Martin Šťastný.