Hřiště je výsledek spolupráce zástupců města a milovníků těchto sportů.


„Spolupráce s městem byla výborná. Domluvili jsme se, jak by to mělo vypadat, a k projektu jsme už neměli výhrady. Budou tam i lavičky a koše, jak jsme chtěli,“ říká Jakub Trojan, který se na přípravách za sportovce podílel.

Na hřišti bude i pět dřevěných prvků, které mladíci pomohli vybrat a jednali i přímo s dodavatelem.

„Je to moderní sport, který si určitě zaslouží svoje místo. Navíc prostor pro ježdění u Billy už dávno nevyhovuje a je i dost hlučný. I kvůli hlukovým normám bylo ale obtížné najít nějaké vhodné místo, navíc na pozemcích města,“ vysvětlil místostarosta Jindřichova Hradce Alfred Němec.

Kvůli hluku vypadly některé vytipované lokality. Naštěstí podle Němce netrvali mladí lidé na konkrétní lokalitě, což rozhodování urychlilo. „Pokud jsme chtěli trénovat, museli jsme jezdit do Českých Budějovic, někdy i do Strakonic nebo do Prahy. Tohle bude určitě lepší,“ doplnil Trojan.

V současné době stavební firma upravuje terén. A do konce měsíce se počítá s osazením překážek, košů a laviček. Pak by mělo být hřiště podle Vladimíra Krampery z oddělení rozvoje připravené k užívání.

Začátek stavby hřiště. Autor: Stanislava Koblihová

Hřiště za zhruba 3,3 milionu korun bude oplocené a zatím se připravuje provozní řád, který by upravil pravidla používání sportoviště a jeho otevírací dobu. Vedení města totiž chce, aby bylo hřiště přes noc uzavřené kvůli vandalům a sprejerům.

V jednání je i varianta, že by byl vstup zpoplatněný. To se moc ale nezamlouvá budoucím uživatelům skate parku. Ti by podle Trojana byli raději, aby byl areál přístupný volně nebo maximálně s dlouhodobě předplacenou kartou.