Mluvčí Celního úřadu pro Jihočeský kraj Radek Kréda přiblížil, že se jednalo se o 18 kartonů cigaret značky Camel Yellow a 5 kartonů cigaret značky Winston Blue, které nebyly opatřeny českou tabákovou nálepkou.

Neznačené cigarety zajistili celníci. Žena musí doplatit spotřební daň a hrozí jí i vysoká pokuta.Neznačené cigarety zajistili celníci.Zdroj: Celní úřad pro Jihočeský kraj„Veškeré cigarety byly sice opatřeny belgickou tabákovou nálepkou s nápisem Duty Free, avšak podle zákona o spotřebních daních se na území České republiky na takové zboží pohlíží jako na neznačené tabákové výrobky,“ vysvětlil.

Žena bude muset tudíž uhradit vyměřenou spotřební daň v předpokládané výši bezmála 15 tisíc korun.

Navíc ale bude následně případ řešit Právní oddělení Celního úřadu pro Jihočeský kraj, přičemž ženě podle mluvčího za přestupek proti nakládání s tabákovými výrobky hrozí podle zákona o spotřebních daních pokuta až do výše jednoho milionu korun.

Přestavba bývalé startovací věže u Otína pomalu finišuje.
Startovací věž u Otína brzy slavnostně otevře. Dorazí i známí moderátoři z rádia

„Pracovníci oddělení Dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Jihočeský kraj tak opět dokázali, že se umí velmi dobře pohybovat i v prostředí internetu. Nejedná se o první případ, kdy jihočeští celníci odhalili takový prodej neznačených cigaret,“ dodal Radek Kréda. Celníci mají na svém kontě také úspěch v podobě odhalení internetového prodeje padělků zboží.