Jiří Lexa.

„Dostali jsme dopis od zastupitele Ivana Bouchala, který v něm uvádí, že ze své funkce odstupuje ze zdravotních důvodů a za svého nástupce pověřuje Jiřího Lexu,“ uvedl na jednání starosta Jan Váňa.

Na programu byly mimo jiné opět prodeje městských bytů, které pokročily do další fáze. Volný byt 2+1 ve Vrchlického ulici získal nového majitele za milion korun, což byla nejvyšší cenová nabídka ze čtyř.

Další volný byt, a to 3+1, je na prodej v Lidické ulici. „Žadatelů o byty máme 25, ale mají zájem o byty 2+1 nebo 1+1,“ odůvodnil starosta Jan Váňa, proč radní města navrhují byt prodat. Zastupitelé následně schválili záměr prodeje zmíněného bytu obálkovou metodou, přičemž nejnižší cena je přes 2,2 milionu korun.

Na řadu přišly i nájemní městské byty v ulicích Táboritská, Vrchlického a tentokrát k nim byly přiřazeny byty i z ulice Boženy Němcové.
„Tento záměr prodeje jsme přerušili na předminulém zastupitelstvu a v mezičase došlo k vyjasnění, úpravám a kontrole technického stavu. Byly například provedeny výměny zásuvek a podobně. Už tam nejsou žádné technické problémy,“ vysvětlil Jan Váňa. Přesto, že padl opět návrh zastupitele Jiřího Houdka na čtyřiceti procentní slevu z kupní ceny pro nájemníky, zastupitelé schválili záměr prodeje i v ulici Boženy Němcové s tím, že každý, kdo projeví o byt zájem do jednoho měsíce, dostane slevu dvacet procent z prodejní ceny. Rozmyslet si to může každý.