Poprvé jako spolek Otužilci Promrzlé pyjavice České Budějovice zahájili zimní sezónu v neděli 10.10. v 10 hodin.

Českobudějovičtí otužilci se u Maláku na Malši schází téměř deset let, letos se rozhodli založením spolku svou činnost rozšířit a zařadit se mezi tradiční české otužilecké oddíly.

„Naše parta má zhruba čtyřicet lidí, scházíme se pravidelně třikrát týdně od října do dubna. Máme mezi sebou otužilce všech věkových kategorií od devatenáctiletého benjamínka po téměř osmdesátileté veterány. A máme v našich řadách i plavce, kteří se účastní závodů v zimním a dálkovém plavání,“ říká Petra Mahrová, předsedkyně spolku.

Fanoušci Motoru České Budějovice prošli v průvodu městem.
To byl rachot! Fandové Motoru před zápasem s Mountfieldem prošli městem

„Určitě chceme nadále sdružovat a podporovat v otužování hobby plavce, ale zároveň bychom právě zimní plavání chtěli posunout v Budějovicích na vyšší úroveň, vybudovat o něm povědomí. Naším dalším cílem je samozřejmě i pořádání závodů, vždyť máme dvě řeky, tudíž ideální podmínky,“ doplňuje Markéta Čápová, jedna ze zakladatelek spolku a zimní plavkyně.

Sezona otužování na Malši zahájena. Neformální sdružení Promrzlé pyjavice spolu se svými příznivci zahájilo sezonu u Malého jezu v Českých Budějovicích.Sezona otužování na Malši zahájena. Neformální sdružení Promrzlé pyjavice spolu se svými příznivci zahájilo sezonu u Malého jezu v Českých Budějovicích.Zdroj: Deník/Jaroslav SýbekPromrzlým pyjavicím přišel při prvním ponoru sezony popřát chladnou vodu budějovický paraolympionik Arnošt Petráček a akademický sochař Petr „Fíďa“ Fidrich jim dokonce vytvořil keramickou sochu. Ta bude umístěna v plovoucí kavárně Vlnna na slepém rameni Malše a bude dohlížet na Silvestrovský Lannův ponor vltavský, kde se Pyjavice poprvé představí v závodě na 300m.