„Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání při koncertech a akcích, které pořádá nejen město Jindřichův Hradec, ale i řada jiných pořadatelů," uvedla tisková mluvčí jindřichohradecké radnice Karolína Průšová.

Na jeden z nich se mohou příznivci hudby těšit již v sobotu, a to v prostoru Fakulty managementu, kde se představí žáci Základních uměleckých škol Jihočeského kraje na violoncellovém koncertu od 17 hodin. Zítra hned ve dvou koncertech v kapli sv. Maří Magdaleny vystoupí i Jindřichohradecký symfonický orchestr.

Nejvíce navštěvovanými bývají v předvánočním čase v Jindřichově Hradci Adventní trhy a Adventní dny na zámku. Ty se letos odehrají o víkendu 13. a 14. prosince. Zatímco program na zámku se ponese v tradičním duchu s ukázkami řemesel, sokolnictví a dobrot z Černé kuchyně, město si připravilo novinku, která zpestří trhy na náměstí Míru.

„Po oba dva dny tady na pódiu budou vystupovat děti z jindřichohradeckých základních škol a mateřských školek, které si pro tuto příležitost připravily speciální program," vyzdvihla Karolína Průšová. Představí se tady postupně v sobotu od deseti hodin školka ze sídliště Hvězdárna, 3. základní škola, děti ze školky na sídlišti Vajgar, základní škola ve Štítného ulici, 5. základní škola a 2. základní škola s vánočními pásmy písniček a básniček. V neděli potom vystoupí také děti z mateřinky v Růžové ulici.

Právě kvůli konání Adventních trhů bude ale pro řidiče uzavřen prostor podél kulturního domu Střelnice na Masarykově náměstí, ulice Sady v úseku po ulici Kostelní, dále nebude umožněn průjezd náměstím Míru z Rybniční ulice směrem vpravo od čp. 166 po čp. 83. „Uzavírka bude trvat od 13. do 14. prosince vždy od šesti do osmnácti hodin," doplnila mluvčí.

Tradičním zakončením vánočních svátků bude Novoroční ohňostroj s programem na náměstí Míru. (jop)