V koloně, která mířila směrem z Třeboně na Jindřichův Hradec a zpět, jelo celkem 26 kusů zemědělské techniky.

„Otáčet se budeme až u kruhového objezdu u Lidlu v Jindřichově Hradci a pojedeme zpět na Třeboň. Rychlost kolony je kolem dvaceti kilometrů v hodině. Jedeme s dostatečnými rozestupy tak, aby ostatní řidiči mohli předjíždět,“ nastínil před odjezdem Karel Hanyk, ředitel společnosti U+M Servis a zároveň spoluorganizátor protestu. Celá akce byla předem domluvená s policií, která ji monitorovala.

K hlavní koloně v Jindřichově Hradci ve Zbuzanech se připojili zemědělci od Deštné a z Řečicka (na snímcích). Společně vyráží směrem k Veselí nad Lužnicí.
Protest jihočeských zemědělců. Hradeckem projela skoro stovka traktorů

O důvodech protestu mají zemědělci jasno. „Přestože naše firma nedělá přímo zemědělskou výrobu, ale dodáváme techniku jak pro zemědělskou tak rostlinnou výrobu, velice se nás dotýká, jak se v současné době vláda, ale i Evropská unie k zemědělcům chová, jak se oklešťují dotace, prosazuje Green Deal. Stejně tak nám vadí levné dovozy obilí ze zahraničí nebo třetích zemí, kde se používají chemické prostředky, které jsou u nás už desítky let zakázané,“ vysvětlil Karel Hanyk s tím, že čtvrtečním protestem nespokojenost zemědělců rozhodně neskončí.