Silnice bude uzavřená vždy po polovinách a veškerá silniční doprava je vedena střídavě ve zbývajícím jízdním pruhu. Provoz je řízen světelným signalizačním zařízením.

„Dostat se ze sídliště Vajgar zpátky do města mi trvalo půl hodiny, na mostě přes Hamerák jdou semafory, Denisova ulice je zavřená a u kruháčů jsou fronty,“ popsala včera martyrium s novou dopravní komplikací v Jindřichově Hradci Zdena Plačková.

V pondělí totiž začala kompletní oprava mostu přes Hamerský potok, která si vyžádala částečnou uzavírku spojenou se semafory.

„Musí se udělat celá nová mostovka. Postupovat se bude po polovinách vozovky. Oprava byla nezbytná, neboť již propouštěla izolace do mostovky a nosníky již neměly stanovenou únosnost. Ta byla snížena na polovinu a nebyla jiná šance než kompletně nová mostovka,“ uvedl včera mostmistr českobudějovického Ředitelství silnic a dálnic ČR František Mertl.

Stavba je financovaná ze Státního fondu dopravní infrastruktury, přičemž náklady na investici představují před dvacet milionů korun. Dodavatelem stavby je firma Swietelsky.

Most pochází z roku 1973 a je součástí okruhu města. Jeho stav podle Mertla odpovídá stáří stavby.

Zácpa na mostě přes Hamerský potok. Autor: Stanislava Koblihová

,,Je to opravdu příšerné. Přijel jsem do Jindřichova Hradce v pondělí směrem od Brna, takže jsem na to omezení dopravy přímo narazil. Čekal jsem v koloně snad 20 minut, než jsem projel. Možná místní vědí, kudy to objet, ale pro turisty je to problém,“ postěžoval si návštěvník Jindřichova Hradce Filip Galamboš z Brna.

,,Naštěstí tudy moc nejezdím a teď zvlášť se tomu místu budu vyhýbat. Pro některé to ale může být opravdu komplikace, jak se dostat domů. Navíc, když to má být až do prosince, tak to potěš pán bůh,“ vyjádřil se Jan Chudý z Jindřichohradecka.