Zdeněk Kasper v lokalitě podniká téměř třicet let a považuje se za tradiční podnik. „Mě ta situace kolem petice přijde až humorná. Jednoho člověka, co za tím stojí, jsem potkal a ten mi řekl, že má malé děti a vadí mu to, že by je mohly moji zákazníci rušit. Takže to podepsal z prevence jako formalitu za klidné spaní, “ přiblížil.

KONKURENČNÍ BOJ

Podle něj problém vznikl tím, že drobní živnostníci z okolí nemají po koronakrizi dostatek klientů. „Od té doby, co povolili zahrádky, tak mám plno. Nepotřebuji reklamu. Z mého pohledu je to od nich čirá a prachsprostá závist,“ míní.

Ti, co to podepsali, podle něj často club také v minulosti navštěvovali. „Kolikrát se mnou zavírali, ale nyní jim to není po chuti. Přijde mi to směšné od začátku do konce,“ dodal Zdeněk Kasper s tím, že místní strážníci často jezdí na kontroly jen na popud okolí.

HLUK NEVNÍMÁ, BYDLÍ NAPROTI

Vikář Ivo Prokop z Římskokatolické farnosti – probošství Jindřichův Hradec hluk nepozoruje. „Sídlíme hned naproti Dada clubu, o petici jsem pouze slyšel, ale nikdo s ní nepřišel. Určitě bych to nepodepsal, protože mě nikdo neruší, byt mám orientovaný na jinou stranu,“ popsal vikář s tím, že hluk nevnímá a problém rozhodně nevidí.

„Osobně se mě to nedotýká, nikdo mě neruší. Ale nemohu mluvit za nikoho, kdo má třeba okna do ulice,“ sdělil s tím, že každý může hluk na starém městě vnímat jinak.