Silnice procházející městem podle jihočeského mluvčího Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Adama Kolouška už i vzhledem ke svému stáří vykazuje řadu závad, které bude nutné odstranit.

„Komunikace je porušena plošnými trhlinami a deformacemi a její povrch je narušený i hloubkovou korozí přecházející až do formy výtluků,“ popsal aktuální stav.

Rozhledna na Rýdově kopci v Děbolíně.
Rozhledna u Děbolína by se měla konečně dočkat nového nátěru a opravy

Při opravě bude proto vyměněný kryt vozovky a v místech konstrukčních poruch dojde i k potřebné sanaci podloží.

„Součástí stavebních prací bude dále i výměna betonové přídlažby a oprava ochranných ostrůvků přechodů pro chodce. Nově pak bude provedeno také svislé i vodorovné dopravní značení,“ pokračuje Adam Koloušek.

Co bude zavřené

Celkem se jedná o více než 1 200 metrů dlouhý úsek silnice I/24 začínající na kraji města ve směru od Veselí nad Lužnicí a končící zhruba 11 metrů za křižovatkou s ulicí Třeboňské předměstí.

Nová odpočívka na D3 zahájila provoz 14. září 2023.
Na dálnici D3 začne sloužit první odpočívka na Českobudějovicku

V letošním roce projde podle mluvčího ŘSD opravou silnice v centrální části města v úseku mezi Nádražní a Budějovickou ulicí. Zbytek přijde na řadu na jaře příštího roku.

Kudy povede objížďka

Při provádění stavebních prací, které by měly být dokončeny nejpozději začátkem listopadu, bude opravovaný úsek silnice I/24 zcela uzavřen. „Vozidla do 7,5 tuny budou moci stavbu objet ulicemi Zahradní, Zámecká, Budějovická a Floriánská. Vozidla nad 7,5t tuny budou muset využít objízdné trasy po silnicích I/34 a II/148.

Průtah Lomnice nad Lužnicí čeká uzavírka.Průtah Lomnice nad Lužnicí čeká uzavírka.Zdroj: ŘSD ČR

Pro Ředitelství silnic a dálnic provede stavební úpravy společnost EUROVIA CS, a.s. za cenu 17,5 mil. Kč bez DPH.