Chlapec se poprvé podíval na svět v sobotu po půl desáté dopoledne. Vážil 3500 gramů. Jeho šťastnými rodiči jsou Roman a Lenka Binderovi z hradecké místní části Buk. "Měl přijít na svět 13. ledna, ale nechtělo se mu. Máme samozřejmě radost, že bude první jsme nečekali a zjistili jsme to až na porodním sále. Je to naše první miminko," řekla šťastná maminka Lenka. "Celá rodina se sešla, abychom malého zapili. Myslím, že bude hodně zdravý. Antonín se jmenoval můj děda a říkali jsme si, že to je docela pěkné jméno," dodal tatínek Roman.

Malého Toníka přišel navštívit také starosta Jindřichova Hradce. "Narodil se později, než bylo zvykem, ale přírodě neporučíme. Jsem moc rád, že je mezi námi a přeji mu zdravý a spokojený život," gratuloval Michal Kozár. Starosta rodičům Toníka předal přání, plyšového medvěda a zlatý přívěšek se znamením kozoroha.

Tento rok čekalo město na své první miminko nejdéle za posledních deset let. První občánci se nejčastěji narodili mezi 1. a 6. lednem. Prvenství drží Markéta Skalníková, která se narodila v roce 2021. Holčička přišla na svět už 1. ledna po 17 hodině. V roce 2022 se v Jindřichově Hradci narodilo celkem 573 dětí, což je o šest miminek více než v roce 2021.