To ostatně potvrdil i dispečer jindřichohradeckého střediska Správy a údržby silnic Zdeněk Vašek.

„Hned ráno jsme do terénu poslali tři sypače, a to zejména do míst o nichž víme, že bývají problematické, jako je například okolí Studené. Zasahovat ale nemusely, protože sníh ihned tál a na vozovce se nedržel," informoval dispečer a dodal, že všechny silnice v regionu byly až do odpoledních hodin bez větších komplikací sjízdné.

To však neznamená, že by se řídilo nějak skvěle. Kombinace mokrého povrchu a horší viditelnosti vždy signalizuje, že za volantem je třeba dbát zvýšené opatrnosti, neboť na nehodu je zaděláno rychleji než kdy jindy. Jak ale uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, řidiči nedělní nepřízeň počasí zvládali na výbornou. Kromě několika ťukanců, které byly řešeny jen pomocí formuláře, měli na Jindřichohradecku policisté hlášenou pouze jedinou havárii, k níž došlo v Bednárci. Ani ta ale nebyla nikterak vážná a obešla se bez zranění.

„Je to možná paradoxní, ale docela typické. Hlavně ze začátku zimy většinou platí, že čím hůře to vypadá za oknem, tím je méně nehod. Řidiči si totiž dávají daleko větší pozor a zbytečně neriskují," poznamenal policejní mluvčí a doplnil, že mnohem větší počet kolizí byl v pátek, kdy po sněhu nebylo ještě ani slechu.