Ostatní hosté jsou k domácím mazlíčkům tolerantní. Velké rasy ale někde neuspějí

Lidé si podle majitelů hotelů i recepčních zvykají na to, že se psa nemusejí vzdát ani na dovolené. „S hosty se psem se setkávám čím dál tím častěji a vůbec s tím nemáme problém. Letos má každý druhý ubytovaný sebou psa. Svého miláčka mohou mít na pokoji a klidně i v posteli,“ přiznala majitelka hotelu Bílá paní v Jindřichově Hradci Hana Chromá.

Podle ní byl jen jednou problém s tím, že ubytovávají i psy. „Jedna paní vyžadovala pokoj, kde nikdy pes nebyl. Bohužel jsme jí nemohli vyhovět,“ vysvětlila Chromá. Za psa v hotelu si hosté připlatí 100 korun na den. Po chlupatých mazlíčcích je totiž potřeba v pokoji více uklidit, aby tam nezůstaly chlupy, kvůli dalším hostům, například alergikům.

,,Ubytovat se u nás se psem není žádný problém. Stojí to 100 korun na den a lidé této možnosti využívají poměrně často. Více hostů jezdí spíše s velkými plemeny,“ popsala recepční z hotelu Vajgar v Jindřichově Hradci Martina Hůzlová. Podle ní se snaží ubytovat hosty se psy v méně obydlené části hotelu, aby případně ostatní hosty neobtěžovali.
Tam, kde je možné se ubytovat se psem, nebývá zpravidla ani problém vzít si ho sebou i do restaurace.

„Hosty se psy tu máme poměrně pravidelně. Za menší plemena si příplatek neúčtujeme. Větší počítáme jako přistýlku za 400 korun na den v sezoně,“ vysvětlila recepční z penzionu na 15. poledníku Jana Lokvencová.

Podle oslovených recepčních a majitelů hotelů je tolerance ostatních hostů ke psům vysoká a nikdo z nich ještě žádnou stížnost neřešil. „Lidé jsou ke psům shovívavější než k lidem, takže pohyb psů v penzionu nijak neomezujeme. Jen když jsou v kavárně větší plemena, měla by být na vodítku kvůli dětem,“ doplnila Lokvencová.

S malým psem není problém ani na Dačicku. S větším plemenem už hosté mohou narazit. „Hodně velké psy neubytujeme, ale malé a střední rasy bez problému. Za den si jako příplatek účtujeme 200 korun. Následné důkladné vyčištění pokoje je totiž velice náročné,“ řekl majitel hotelu U Koníčka v Dačicích Jan Czepeši.

S opravdu velkým psem s žádostí o ubytování neuspějete ani v hotelu Dyje v Dačicích. ,,Počítáme tak 30 korun za psa na den. Takže při týdenním pobytu to vyjde tak na 200 korun. Nikdo si zatím na občasnou přítomnost psů nestěžoval, ale někdy se stává, že se hosté snaží přítomnost psa ututlat. Nakonec se na to ale stejně přijde,“ doplnil majitel hotelu Richard Palas.

Eliška Bučinová