Za příznivého počasí dva dny dvoučlenné týmy bojovaly ve třech disciplínách. Na loukách okolo Třeboně bylo možné vidět práci stopařů a na hřišti v areálu Doubí pak diváci sledovali výkony psů na poslušnostech a obranách.

Někdy i chybělo pověstné závodnické štěstí a přišlo zklamání. To, bohužel, zažil i jeden ze tří závodníků z Jindřichohradecka Jan Chvojka z Kardašovy Řečice. Jeho pes špatně zareagoval na pohyb figuranta, selhal a za celou obranu si vysloužil nulu. „Pořád mi leží v hlavě, proč se to stalo," zmínil.

To předseda pořadatelské Základní kynologické organizace Třeboň Jan Lacina svým způsobem moc prostoru a času k přemýšlení neměl. Organizační přípravy závodu mu zabraly mnoho času, přesto vybojoval v silné konkurenci 4. místo. „Tím, že jsem v jednom kole, tak šla tréma stranou a začal jsem být nervózní až těsně před nástupem na disciplíny," zmínil Jan Lacina. Zdůraznil, že na organizaci soutěže se podílelo nejméně čtrnáct lidí z třeboňského kynologického klubu a dále pomáhali členové další klubů, a to ze Suchdola, Nových Hradů, Kardašovy Řečice a Dačic.

Právě z Dačic byl i další závodník Jiří Poukar, kterému se dařilo a obsadil třetí příčku. Vloni na mistrovství republiky skončil na skvělém 4. místě.

Role ředitele závodu se ujal Karel Dvořák, dle kterého bylo nejnáročnější jednak připravit veškerou agentu a nakonec bude ještě několik dní trvat, než se zpracuje veškerá s tím spojená administrativa a vyúčtování pro Český kynologický svaz.

„Mimo to jsme museli sehnat samozřejmě sponzory a náročné bylo i domluvit s majiteli pozemků, představiteli mysliveckých spolků a nájemců honiteb prostory, kde se prováděly stopy. Musím jim poděkovat za vstřícný přístup," sdělil ředitel soutěže Karel Dvořák.

Třeboňští kynologové jsou již ostřílení pořadatelé, vždyť vrcholné soutěže organizují řadu let. Jak konstatoval Jan Lacina, čtyřikrát již hostili psovody na kvalifikačním závodě a čtyřikrát pořádali mistrovství republiky plemene belgický ovčák. „Je nutné vyzdvihnout zázemí, které nám v areálu v Doubí poskytují a které si závodníci opravdu chválí," dodal Jan Lacina.

VÝSLEDKY:

1. Jitka Davídková – Chester Eqidius
2. Jaroslav Josefík – Urry Majorův háj
3. Jiří Poukar – Tarpan de Alphaville Bohemia (Dačice)
4. Jan Lacina – Mango Laroja (Třeboň)