Frekventovaná dvojice přechodů přes hlavní silnici vedoucí sídlištěm Vajgar poblíž zastávky MHD a pekárny v domě 720/III dozná změn.

Jak vysvětlil mluvčí radnice Petr Kolář, předmětem zakázky jsou konkrétně stavební úpravy stávajícího přechodu pro chodce a přilehlých zpevněných ploch včetně nového veřejného osvětlení.

Dokončování přestavby jindřichohradecké hvězdárny.
Nové hradecké planetárium se představí v dubnu

„Tyto přechody by měly být nově nasvětlené, na tuto akci jsme se připravili během výměny osvětlení na sídlišti. Přechody spojují dvě pomyslné poloviny sídliště a pohybují se na nich také často děti,“ uvedl radní města Bohumil Komínek a dodal, že k přestavbě přechodů by mělo dojít během dvou měsíců letních prázdnin letošního roku, kdy v těchto místech bude menší pohyb chodců.

Na opravy počítá schválený rozpočet města s půl milionem korun bez daně. „V letošním roce zjišťujeme, že stavební práce podražily oproti původním očekáváním, proto se snažíme zakázky zadat začátkem roku, kdy firmy ještě mají zájem a kapacitu,“ doplnil radní.

Ilustrační foto.
Pořádáte masopustní veselí? Pozvěte ostatní. Pošlete také z vaší akce fotky

Do „ostatních záležitostí pozemních komunikací“, tedy chodníků, zastávek, stezek a povrchů (mimo silnice), investuje radnice letos na 23,4 milionu. Jedná se celkem o 27 plánovaných investic, z větší části ve formě projektových dokumentací nebo studií. To nejdražší položkou v této části rozpočtu má pro letošní rok být výstavba další úseku chodníku v Dolní Radouni podél silnice, a to včetně úpravy zastávky autobusů. Zde se počítá s náklady kolem šesti milionů korun.