Kultura a zájmové činnosti, volnočasové aktivity a dětí a sport. Na podporu těchto tří okruhů disponuje letos hradecká radnice částkou přesahující deset a půl milionu korun.

Radní města, v jejichž kompetenci je rozhodovat o částkách do padesáti tisíc, zatím rozdělili zhruba milion a půl. Dělení zbylých devíti milionů (z drtivé většiny peněz určených na podporu sportu) navrhli radní ke schválení zastupitelstvu, konkrétní návrhy ale úřad před jednáním zastupitelů nechce zveřejnit.

„Rozhodování o částkách vyšších než padesát tisíc korun je pravomocí zastupitelů. Nebylo by fér návrhy zveřejňovat před jednáním, protože právě při něm se navrhované rozdělení dotací může ještě výrazně měnit,“ zdůvodnil starosta Stanislav Mrvka.

Na úřad v termínu dorazilo celkem 46 žádostí o příspěvek z balíku dotačních peněz na kulturu a zájmové činnosti, který letos tvoří 680 tisíc korun.

„Součet žádostí představoval téměř jeden milion korun. Radní rozdělili celkem 600 tisíc korun, tím pádem zbývá do druhé výzvy dotačního programu 80 tisíc korun,“ informovala mluvčí radnice Karolína Průšová.

Co se týče volnočasových aktivit dětí a mládeže, na ty má město letos vyhrazeno 550 tisíc korun – z toho je zatím rozděleno 315 tisíc.

Sportovní a tělovýchovné organizace si na dotacích letos přijdou na větší či menší část z celkem 9,4 milionů korun. „Z této částky je prozatím rozděleno 630 tisíc korun,“ dodala mluvčí Karolína Průšová. Právě o zbývajících milionech rozhodnou zastupitelé ve středu 28. března.

Kdo (zatím) dostal nejvíc?
Jedná se o součet částek do padesáti tisíc korun z různých dotačních položek schválených radou města.
Kultura a zájmové činnosti:Jindř. symfonický orchestr, Spolek přátel starého J. Hradce, StopTime - po 30 tisících Kč
PS Smetana - 28 tisíc Kč
Promedic, Klub historie letectví - po 26 tisících Kč
Chrámový sbor Adama Michny - 25 tisíc Kč
DS Jablonský - 24 tisíc Kč
Sportovní a tělovýchovné organizace:VK Vajgar - 65 tisíc Kč
TJ Slovan - 64 tisíc Kč
Spolek orientačních sportů J. Hradec - 50 tisíc Kč
Aerobik Team Lena - 43 tisíc Kč
Volnočasové aktivity dětí a mládeže:Pionýrská skupina 8. března - 97 tisíc Kč
YMCA - 30 tisíc Kč
DDM J. Hradec - 30 tisíc Kč